Göz ve gözaltı makyajınız dağılıyor mu?


Güzel, derin ve anlamlı bakışlar için göz makyajı uygulaması önemlidir. Bazı hususlara dikkat edilerek yapılan bir makyajla makyajınız dağılmaz ve göz kapatıcılarınız topaklanma yapmaz.

Kalemi göz içine sürmeyi tercih ediyorsanız, zaman içinde çok çabuk bozulacak ve göz kenarlarında topaklanmalar yapacaktır. Bunu engellemek için kullanacağınız malzemenin suya dayanıklı olmasına özen gösterin. Seçim yaparken bunu dikkate alın. Fresh Minerals’in kalemleri suya dayanıklı ve akma topaklanma yapmıyor.

Gözaltı kapatıcınız ya da farınız gözünüzün etrafında topaklanma ve çizgiler oluşturuyorsa; kullandığınız makyaj malzemesi çok fazla yağlı ve bu nedenden dolayı da cildiniz bunu emmediği içindir. Ya da cildinizin fazla yağlı olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu durumu engellemek için, makyaj sabitleyici kullanmanız gerekir. Makyaja başlamadan önce mutlaka cildinize nemlendirici uygulayın. Nemlendiriciyi sürer sürmez makyaja başlamayın. 3-5 dakişka nemlendircinin cildinizin emmesini bekleyin. Bunun arkasından cildinize bir sabitleyici sürerek etkili ve uzun süre kalıcı bir makyaj için zemin hazırlayın. Artık göz makyajınıza başlayabilirsiniz. Benefit Stay göz makyajı sabitleyici bu işlem için kullanabileceğiniz bir ürün.

Kirpiklerinize sürdüğünüz maskara dağıldıysa sakın hemen silmeya kalkmayın. Makyajınızı tamamladıktan sonra kulak pamuğun ile temizleyin.
Instagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

*