Güneşin zararları…Beş soru beş yanıt


Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için neler yapabilirsiniz. TIKLAYIN

Güneşe alerjisi olan kişilerin bu tip zararlarını önlemek için neler yapılabilir?

Güneş alerjisi genellikle kol, omuz gibi güneşle direkt temas eden bölgelerde görülür. Bunu engellemek için güneşe çıkarken mutlaka koruyucu bir losyon ya da krem kullanılması gerekmektedir.

Güneş yanıklarını nasıl en aza indirebilirsiniz?

Güneşin cilt üzerinde yarattığı kızarıklığı en aza indirgemek, cildi serinletmek için, aloe-vera içren ürünlerden kullanmalısınız. Diğer bir alternatif ise, termal su spreylerinden kullanmaktır. Bu ürünler cildin tahrişini azaltmanıza yardımcı olacaktır. Eğer yanıklarınız geçmiyor ve artıyorsa, mutlaka bir uzmana gitmelisiniz.

Yazın güneşe çıkarken parfüm kullanmak tehlikeli mi?

Eğer alerjik bir bünyeniz varsa, kesinlikle yaz aylarında parfüm kullanmayın. Her ne kadar artık meyve ve çiçek özlü parfümler olsa bile büyük bir risk alıyorsunuz demektir. Özellikle baharatlı parfümler yaz güneşine çıkarken asla kullanılmamalıdır.

Güneşin zaralarından korunmak için, koruyucu nasıl kullanılmalıdır?

En önemlisi cildinize uygun olan bir koruyucu seçmeniz olacaktır. En az 30 faktör içeren ve yağlı ciltler için, jel halinde, kuru ciltler içinse, krem bazlı ürünler tercih edilmelidir. Terleme sonrası tekrar sürülmelidir.

Saçlarınız güneşten nasıl korunur?

Güneş, deniz saçların yaz aylarında daha fazla nem kaybetmesine sebep olur. Kurur, kırılır. Güneşin kötü etkilerinden saçları korumak için, koruyucu saç spreyi kullanabilirsiniz. Saçlarınızı korumanın bir diğer yolu da mutlaka şapka takmanıdır. Bunun dışında yaz aylarında saçlarınıza boya, perma, röfle gibi uygulamalar yapmamanız olacaktır.Instagram

Leave A Response

*