Güneşe çıkarken koruyucu krem kullanmayı unutmayın

Sağlıklı güneşlenmek, bronzlaşmaktan önemli bunu unutmayın. Brozlaşmak uğruna sağlığınızı bozmayın. Aşırı ve korunmasız güneşte kalmanız durumunda, cildinizde kızarma, acı ve yanma hissi oluşur. Uzun süre güneşte kalmak, cildiniz üzerinde olumsuz etkiler yapar. Derinizin kalınlaşması, nemsizleşmesi, kahverengi lekelerin oluşumu gibi. Zamanından önce cildiniz yaşlanır. Zamansız yaşlanmanın %90 sebebi uzun süreli UV hasarından kaynaklanır ve hücre DNA’sındaki değişimler sonucu cilt kanseri oluşur.

Elbette güneş ışınlarından yeteri derecede yararlanmak hem güzellik açısından hem de ilerde kemiklerin çabuk erimemesi açısından önem taşıyor. Güneşlenmenin nasıl yapılacağını bilmek, zararlı etkilerinden korunmanızı sağlar

NE KADAR SÜRE İLE GÜNEŞTE KALMALIDIR

Güneş ışınlarının tepede olduğu zamanlar güneşe çıkmak en riskli dönemdir. Direkt güneş ışını altında kalmamaya özen gösterilmeli ve mutlaka koruyucu bir güneş kremi kullanmalıdır.

Şapka ve gözlüksüz güneş altında kalınmamalıdır.. Sağlıklı bronzluk için mutlaka UVB ışınları güneş koruyucuları kullanılmalıdır.

Ten renginize göre koruma kremleri de değişikli gösterir. Açık tenliler kızarır ama kolaylıkla bronzlaşamaz. Koyu tenliler ise çabuk bronzlaşabilirler. Bu nedenle koyu tenliler SPF 15, açık tenliler ise; SBF 30 ile korunma sağlamalıdır.

Bazı güneş kremlerinin fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz. En doğrusu bir uzmana danışarak almak olur, bunu unutmayın.

Sebamed Yüksek Korumalı Güneş Kremi SPF-50+ 75 ML   27,5 TL

Avene Emulsion SPF 50+ Faktör Güneş Koryuyucu Krem  55 TL

Bioderma Photoderm After Sun 200 ml  35TL

Vichy Capital Soleil SPF 50 UVA Ultra Fluid 40ml yüz için  48 TL

Coverderm Filteray Face Spf 80  74 TL

Nivea Sun DNAGE hücre yenileyici güneş kremi 50 ml.  27 TLInstagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

*