Güzel bir ten için 9 öneri

Derinlemesine temizlenin

Yorgun olduğunuz ya da çok uykunuz geldiği zamanlar makyajınızı temizlemeyi bor verir ve o halde yatağa girersiniz. Bu en büyük yanlış. Tüm gün yüzünüzde duran makyaj ne denli mineralde olsa, cildinize uygun da olsa gözenekleri tıkar ve deri inceliğini kaybeder.

O nedenle mutlaka üşenmeden her gece yatarken cildinizi makyaj temizleyici ve losyonla iyice temizleyin.

Hafif bir fondöten kullanın

Özelllikle yaz aylarında illaki kullanmanız gerekiyorsa, yumuşak bir görünüm veren hafif bir fondöten kullanın. Fondöteni kalın uygulamanız, cildinizin nefes almasını nggelediği gibi, kırışıklıkları daha çok belirginleştirir.

Cildinizi koruyun

Düzenli olarak günlük bakımınızı yapın. İster kuru, ister yağlı bir cildiniz olsun, cildinize uygun bir nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Cildinize oksijen aldırın

Her defasında soluyabildiğiniz kadar soluyun. Yaz aylarında camlarınız açık uyuyun. İyi oksijen almış bir deri ve cilt sağlıklı ve canlı olur.

Cildinizi hırpalamayın

Cildinize fondöten uygularken yalnızca hafif darbelerle aşağıdan yukarıya doğru sürün. Sürekli sabun kullanarak, cildinizi kurutmayın

Sağlıklı beslenin

Sigara ve alkolden uzak durun. Dengeli beslenin. Dengesiz ve düzensiz beslenme ciltte pek çok bozukluklara neden olabilir. Yağlı ve tuzlu gıdalardan uzak durun.

Düzenli uyuyun

Uyku saatlerinizi düzene sokun. Düzensiz uyku bedeni yıpratır.

İlaç kullanımına dikkat edin

Fazla ilaçi gelişigüzel ilaç kullanımı vücut metebolizmasının sağlıklı çalışmasını engeller. Bildiğiniz gibi deri organizmanınızn özümlemediklerini dışarı atar, böylelikle de artıklar teninizi bozar.

Haftada bir cildinizi buhara tutun

Cildinizdeki tıkanmış gözeneklerin aç.ılması ve daha iyi oksijen alabilmek için haftada bir defa kaynar suyu bir geniş kaba koyup, havlu ile çevrenizi sarıp, dayanabildiğiniz kadar buhara tutun. Sonra da ılık su ile durulayıp, nemlendirici sürünInstagram

Leave A Response

*