Hadi salonunuzu döşeyelim

[box color=”blue” icon=”star”]Dekorasyon değişikliği, ruhunuza da iyi gelecek. Farklı bir atmosfer evinize, sıcak dokunuşlar..[/box]

Geometrik desenleri denemeye ne dersiniz?

Salonunuz çok mu düz ya da çok mu desenli ayrıntılardan oluşuyor. Bir gözden geçirin.

Sonra başlayalım…

Eğer düz renk koltuklarınız varsa, biraz hareket katmaya ne dersiniz?

Öyle çok masraflı değil, bütçenize uygun şekilde değişiklik yapabilirsiniz.

Mesela, Koltuklarınızın minderlerini çiçekli ya da geometrik desenle kaplayabilir/kaplatabilirsiniz. Ya da Yastıkları.. Bu daha ekonomik değil mi? Eski yastık kılıflarınızı çıkarmanın zamanı geldi geçiyor. Salonunuzu değiştiriecek, bir iki dokunuş işte. Geometrik desenlerde , kılıflar yapabilirsiniz.

Düz koyu renk koltuklarınız var diyelim, Hemen renklerini değiştirin. Kasvetten uzak sofistike bir salona dönüştürün. Mesala koltuk döşemede sarı rengi kullanabilir, yastıklarda geometrik çizgili desenleri tercih edebilirsiniz. Tabanınızda halı varsa onu da tamamen kaldırabilir, küçük düz renk bal rengi bir halı koyabilirsiniz.. Veyahut, koltuklarınızın üzerine  keten kılıf yaptırabilirsiniz. Üstelik temizleme sorununuz ortadan kalkar. Rahatlıkla makinada kılıfları yıkayabilirsiniz

Nasıl görüneceğine dair işte size ipucu.

dekorasyon-sari1

 

Şimdi farklı bir öneride bulunalım. Koltuklarınız ve perdeleriniz aynı ve farklı olsun. Nasıl mı?

Koltuğunuz diyelim ki turkuz, perdeniz ise mor. Perdenizin tekini turkuza, tekini mor olarak bırakın. Koltuğunuzu da canlandoralım hemen, Koltuk yastıklarınız  turkuaz olsun. Canlandıramadınız mı gözünüzde. O zaman alttaki fotografa bakın hemen. Ne kadar şık  değil mi? Değişimlerden korkmayın. Deneyin.

dekorasyon-koltuk

 

Bir diğer dekorasyon önerimiz.. Koltuk takımınızın tamamı aynı renkten mi oluşuyor? Teklileri değiştirin o zaman. Desenli ise düze, düz ise desenliye. Onlara uygun 2-3 minder  de diktirin, atın salonunuzun  uygun köşesine. Dilerseniz, olanağınız varsa, koltuklarınızın ara renklerinden katlamalı perde ler yaptırabilir ve salonunuzu daha sıcak bir hale getirebilirsiniz. İşte örnek..

dekorasyon-salon

 

Klasik koltuk takımlarınızda ufak değişiklikler yapıp, tarzınızı bozmadan o şehirli havanızı yenileyebilirsiniz. Buna ne dersiniz.

dekorasyon-country

 

 

Bu salon nasıl. Bence şık, aydınlık ve ferah. Perdelerin ve koltukların uyumu, Modern bir dizayn. Çizgili kumaş ile kaplanmış koltukları desenli aynı tonlarda perde tamamlıyor.  Beyaz orta sehpa ise, dekorasyonun diğer bir tamamlayıcısı.

dekorasyon-cizgiliInstagram

Leave A Response

*