Hangi yüze hangi saç modeli


Saçınız görüntünüzün aynasıdır. Saç kesimi sizi olduğunuzdan yaşlı ya da genç gösretebilir. Saç kesiminde, boyamasında, ya da röfle veya perma yaptırmanız konusunda dikkatli davranmanız gerekir. Önemli olan yüz şeklinize uygun stili bulabilmek ve o doğrultuda değişiklikler yapmaktır.

Modası geçmiş bir kesim, yaşınızı olduğunuzdan daha fazla gösterir. Bu yanılgıya düşmemek için değişim gereklidir. Arada sırada yapılan ufak tefek yenilikler bile sizi çok daha genç gösterecektir.

Uzun saç kesiminde gözönünde bulundurmanız gerekn bazı noktalat var. Uzun saç bakımı zor bir saçtır. Bu nedenle kat kesimleri tercih etmelisiniz. Hem daha feminen , hem modern ve de kullanımı rahattır.

Ama illaki tercihim uzun saç diyenlerdenseniz, vazgeçemiyorsanız, at kuyruk kolaylık olacaktır. Gevşek bir kuyruk ya da gevşek ve salaş bir topuz şık ve feminen gösterir.Eğer uzun saçtan vazgeçmem derseniz, at kuyruğu modellerini deneyebilirsiniz. Ancak onun da bir püf noktası var; saçınızı sıkı sıkı toplamak yerine daha gevşek bırakmayı deneyin.

Peki hangi yüz şekline hangi saç kesimi diyecek olursanız, işte size önerilerimiz…

Kare Yüz: Kare yüzde sertlik göze çarpar.  Sertliği gidermek için yuvarlak kesimleri denemelisiniz. Kahkül bu yüz şekline çok uygun bir kesimdir.

Yuvarlak Yüz: Yüzünüz size çok fazla yuvarlak geliyorsa, inceltmek istiyorsanız, volümlü modellerden yana kullanmalısınız tercihinizi.Tutamlar halinde kesilmiş, alnınıza düşen saçlar yüzünüzü ince göstermeye yardımcı olur.

Diktörtgen Yüz:
Çok fazla değişikliği kaldırmayan bir yüz şeklidir. Yüzünüzü daha yuvarlak ve kısa göstermek için, şakak kemiğinizi örtecek kesimleri seçmelisiniz.

Ters Üçgen Yüz: Bu şekil bir yüze her türlü makyaj uygulanabilir ve pek çok modeli rahatlıkla seçebilirsiniz. Saç tepenizi volüömlü seçebilirsiniz. Enseleri kısalttırabilirsiniz.

Üçgen Yüz:Üçgen yüz kişiyi zayıf ve enerjisini düşük gösterir. kare kesimler ve volümlerle daha canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Baklava Yüz: Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza,kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.

Oval Yüz: Her türlü saç kesimine ve makyaja en elverişli yüzdür. Kuaförlerin belki de en sevdiği yüz şekli. Eğer kuaförünüze güveniyorsanız, bu yüz şeklinde biri kendini rahatlıkla onun makasına bırakabilir. Uzun ya da kısa, katlı katsız her model bu yüz kesimine uygundur

Saç boyama işleminde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar ise kısaca şöyle: Koyu renk yüz ifadenizi sert gösterebilir. Keza tam tersi de aynı sonucu verebilir. Onun için tercihiniz orta tonlardan yana olmalı ve tabiki cilt rengini göz önünde bulundurmak olmalı.
Instagram

Leave A Response

*