Hangi Yüze Hangi Şapka… Şapka Seçimi


Her model şapka her yüz için uygun değildir, bunu biliyorsunuz değil mi hanımlar? Şunu diyebilirsin tabi, ” benim için yakışması değil, ısıtması ya da güneşten korunması önemli1… Böyle diyenlere bir sözüm yok.

Bir dönemin olmazsa olmazı şapkalar.. Zerafetin simgesi

Bu sezon tüylü, tüllü şapkalar pek bir revaçta. Şu eski sinema filmlerinden gördüğünüz türden olanlar yani..

Siz bir şapka müptelası iseniz, mutlaka bilirsiniz, Hollwood yıldızlarından bazılarının olmazsa olmazı şapkalarıyla anıldığını .. Mesela Greta Garbo, Kate Moss, Brad Pitt, Gwen Stefani, Victoria Beckham , Prenses Diana ve özellikle Humprey Bogard..

Ama tabi moda bu diye size uygun değilse takmayacaksınız. Peki nasıl model bana gider derseniz;

Yüzünüz Ufaksa;
Melon şapkalar… Bu sezonda oldukça moda olan melon şapkalar ufak yüzlü hanımlara pek bir yakışıyor. Yüz hatlarınız ufak ve de güzel i biçimliyse rahatlıkla kullanabilirsiniz bu model şapkaları. Aman ha sakın ola ki o geniş, kenarları kıvrık şapkalardan takayım demeyin, komik olursunuz. Ufak yüzlülerde yüz neredeyse ortadan kaybolur.

Uzun Boyluysanız;

İşte yukarıda bahsettiğimiz büyük, kenarları geniş şapkalar tam size göre. Kabarık ve tüllü modelleride tercih edebilrsiniz.

FÖTR şapka…

Hani şu bir zamanlar sadece erkeklerin kullandığı şapkalar. Ne de güzeller değil mi? Artık erkeklerin tekelinde değil. Hanımlarda çok güzel taşıyor fötr şapkaları. Komik olmadan kıyafetiniz uyumlu olması şartıyla tabi… Kendine güvenen hanımların tercihi…

Ten Renginize Göre;
Şapkanızın rengi ten renginizle uyumlu olmalı. Eğer pembe tonlara sahip açık tenliyseniz, pembe, kırmızı veya pas renkli şapkalar sizde iyi durur. Eğer koyu veya sarı tenliyseniz hemen her renkte şapka size gider.Instagram

Leave A Response

*