Harbi Define gösterimde


Uşak doğumlu yönetmen Hakkı Görgülü ve ekibi başarılı bir filme imza attılar. “Harbi Define” 1 Ekim’de gösterime girdi.

Aykut Oray’ın ölümünden sonra çekimlerine ara verilen filmin çekimlerine geçtiğimiz bahar ayında yeniden  başlanmıştı. Devletin hiç bir katkısı olmadan meydana gelen film merakla bekleniyordu. Umarız, beklenileni verir, emekleri boşa çıkarmaz.

Filmin Sanat Yönetmenliğini Sevgili Dostum Metin Göksuna, Müziklerini yine Uşaklı Melih Oğuzhan’ın yaptığı “Harbi Define” filminde emeği geçenlere teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz.

ÖYKÜSÜ….

Amerikalı bir grup araştırmacı 1960’lı yıllarda İç Ege’nin bir köyüne gelir. Karun hazinelerini bulurlar ve hazinenin en değerli parçalarından biri olan Kanatlı Deniz Atı broşunu alıp götürürler. 1960’lardan günümüze taşınan bu macera dolu öyküde ölüm döşeğindeki Tahir, 4 erkek çocuğunu ölmeden önce toparlar ve onlara bırakacağı bir mirası olmadığından, Amerikalıların gelişinden ve yıllardır sakladığı sırrından bahseder ve hayata gözlerini kapatır. Bu sır; Uşak’ın Şıhhasan köyündeki evlerinin altında saklı olan hazinedir.

Babalarının defin işlemlerini halleden kardeşler, köylerine gidip hazineyi bulma konusunda kararsız kalırlar. Tartışırlar önce. Sonra bir falcının yanına giderler. Cingöz Falcı köydeki evden ve hazinden bahsedince kararları değişir ve hepsi zengin olma hayali kurmaya başlar. En sonunda istemeyerekte olsa Ramazan ( Önder AÇIKBAŞ), Cemil ( Cengiz KÜÇÜKAYVAZ ), Kenan ( Cüneyt Arda PAMUK), Ender ( Melih OĞUZHAN ) ve Hoca ( Kemal KURUÇAY ) Uşak’a doğru yola koyulurlar.

Köye hazine aramak için gelen 4 kardeş bir yandan hazineyi ararken diğer yandan da kendilerini keşfe çıkarlar. Köy hayatının temizliği ve saflığı, köy insanın samimiyeti ve komik halleri hazine arayan bu 4 kardeşte büyük değişimlere yol açacaktır
Instagram

Leave A Response

*