Hassas Ciltler İçin Bakım Ürünleri ve Önerileri

 

hassas-cilt-bakimCildi hassas olanlar çok sorun yaşarlar. Üstelik bir de kuru bir cilde sahipseniz, cildinize bir kat daha fazla önem göstermelisiniz.

Peki cildinizin hassas olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Cildiniz kızarıyorsa, cilt derisi çok incayse, hava değişikliklerinden etkilenip, kızarma solma yaşıyorsanız,Kılcal damarlarınız çok belirginse evet sizin hassas bir cilt yapınız var demektir. Cildinizin hassas olduğunu anlamanın bir diğer basit yolu ise, kullandığınız cilt bakım ürününüz kızarıklık, tahriş gibi yan etkiler gösteriyorsa, cildinizin ne kadar hassas olduğunu anlayabilirsiniz.

HASSAS CİLT İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Hassas cilt yıkanmayı sevmez. Yıkandığında gerginleşir ve kızarır. Bu sebebple yıkamadan cildi arındırmalı ve tazelemelidir. Soğuk havalarda mutlaka besleyici nem serumları kullanılmalıdır.

Duş ve banyo sonrası vücudunu nemlendirmeli, ılık su ile yıkanmalıdır. Sıcak ya da soğuk su cildi yıpratır.

Micro parçacıklar içermeyen peelingler kullanılmalı

Kullanılan tonik ve besleyicilerde asla alkol bulunmamalı.

İçeriğinde sülfat, sentetik kokular ve mineral yağlar bulunan ürünlerden uzak durulmalı.

HASSAS CİLT İÇİN BAKIM ÜRÜNLERİ

REN: Hassas ciltlere sistematik bir çözüm sunmak için geliştirilmiştir etkili bir ürün. Temizleyici, tonik, maske ve peelinglerini deneyebilirsiniz.

M.Asam AQUA INTENSE Hyaluron Creme Yüz Kremi 100 ml Fiyatı 120 Lira

Murad Gentle Blemish Treatment ;  Retinol ve Salisilik Asit ile akne ve sivilcelerle savaşmayı ve oluşumlarını engellemeyi destekler. İçeriğindeki Phospholipidler ile cilde nem kazandırmaya yardımcı olur. Yağ dengeleyici içeriği ile parlamayı kontrol altın almayı ve mat bir görünüm sağlamayı destekler Fiyatı 163 Lira

Dermalogica UltraCalming Cleanser: Saon derece nazik jel krem temizleyici, su ile durulanabildiği gibi kağıt mendil ile de cilden temizlenebilir. Hava kirliliği, sert iklim koşulları, stres, hormonal değişimler ve kozmetik allerjisinden cildi korumaya yardımcı olur. Suni koku ve renklendirici içermez. Fiyatı 115 Lira

 Instagram

Leave A Response

*