Hassas Göz Çevresi İçin


salatalikGözlerimiz en önemli organlardan biri… Üzüntümüzü, neşemizi, hastalığımızı, umudumuzu ya da umutsuzluğumuzu gözlere bakınca anlayabiliriz. Gözler ifadedir. Ya o ifadenin altında, çevresinde halkalar, kırışıklıklar oluşmaya başladıysa? O zaman çareler aramaya başlarız.

Yazacağımız önerilerden mutlaka size uygun biri vardır. Okuyun ve uygulayın.

Göz çevresi oldukça narin ve ince bir deriye sahiptir. Bu nedenle iyi korumak ve bakmak gerekir.

Göz çevresindeki halkaların nedenleri tam olarak bilinmese de en fazla, düzensiz uykui alkol, sigara, kronik hastalıklar ve alerjiler..

Zamanı geri alamayacasınız ama, zamanın bıraktığı- bırakacağı izleri öteleyebilirsiniz.

  • Düzenli uyuyun…… Düzenli ve yeteri kadar uykunuzu mutlaka almalısınız. Aynı saatte yatıp, aynı saatte kalkmayı ilke edinmelisiniz.
  • Zararlı güneş ışınlarına karşı koruma sağlayın… Cilt yaşlanmasının en büyük faktörlerinden biri de direkt güneş ışığıdır. UV ışınlar cilt derisinin incelmesine neden oluyo, lekelenmelere neden oluyor. Bu zararı en aza indirgemek elinizde. Mutlaka dışarı öıkarken yaz kış güneş kremi kullanmalısınız.
  • Beslenmenize önem verin, doğru beslenin… Dengeli ve düzenli beslenme göz altı morlukları ile savaşmada büyük rol oynuyor. Bunun için özellikle baklagillerden bol bol tüketin..
  • Toz halindeki boyotu ve süt koyu renk halkaları yok etmeye yardımcı olmaktadır. Boyotunu süt ile karıştırarak macun haline getirin ve gece koyu renk halkaların üstüne uygulayın. Sabah yıkayın ve koyu renk halkaların nasıl iyileştiğini görün.
  • Göz altındaki mor halkalar için çiğ rendelenmiş patatesi bir beze sarın ve göz kapaklarınıza 15-20 dakika uygulayın. Ilık suyla durulayın.
  • En iyi göz toniği özel bir bitki olan eyebright(gözotu, frezya otu)’dır. Çayını yapın ya da çay torbalarını kullanın. Tülü ya da pamuğu çayın içine batırın ve uzanırken göz çevrenize kompres olarak uygulayın.
  • Rendelenmiş salatalığı dondurun. Dondurulmuş küpleri gözlerinizin üstüne masaj yaparak uygulayın.
  • Salatalık suyuna ya da patates suyuna pamuğu batırın ve göz çevrenize uygulayın.
  • Göz altı torbalar için herhangi bir çay poşeti,soğutulur ve gözlerinizin üzerine yerleştirilir ve dinlendirilir.


Instagram

Leave A Response

*