Havalar Sağlığınızı Kötü Etkilemesin


Mevsim değişikliğinin yaşandığı şu günlerde sağlığınız dikkat etmediğiniz takdirde bozulabilir. Ne sıcak ne soğuk.. Sıcaklığın bir düşüp, bir yükseldiği dönemlerdeyiz. Bu tabi ki ruh halini de etkiliyor insanların, bu na bağlı olarak sağığı da. Halsizlik, mutsuzluk, isteksizlik gibi ruhsal inişler çıkışlar karşısında beslenmeye aşırı önem vermek gerekir.

A,C ve E vitaminlerinden sıkça faydalanmalı, her öğününüzde ya da ara öğünlerinizde mutlaka bu üç vitamine sofranızda yer vermelisiniz. Nelerde bulunur bu vitaminler derseniz; Havuç, brokoli, nar, elma, armut, kivi, kayısı, maydonoz ve kabak gibi besinlerde bulabilirsiniz.

Tabi bu vitaminlerin yanısıra bedeninize enerji verecek, yorgunluğunuzu azaltacak, depresyonu önleyecek yiyeceklere de yer vermelisiniz. Bol bol balık tüketin. Hem beyninizi, zekanızı açık tutar, hem içeriğindeki Omega-3 yağ asitleriyle depresyonu engellemeye yardımcı olur.

Bunların yanında ceviz, semiz otu ve fındık gibi yiyecekleri de tüketin. Tabi ki neşenizi de sürekli üst seviyelerde tutun. Mutlu ve sağlıklı kalın 🙂Instagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

*