Hobi Köşesi… Resim çerçevesi ve vazo yapımı

Zamanınız değerlendirmek, dinlenirken eğlenmek ve evinizde hoş objeler yaratamak ister misiniz? Hadi o zaman…

Teneke kahve, ya da şeker kutularından, çam kozalaklarından, tahta parçalarından çerçeveler, vazolar, kalemlikler ya da tavanınıza ya da bahçenize asabileceğiniz objeler yaratabilirsiniz.

Yapımı kolay ve basit..

MALZEMELER

Vazo ya da kalem kutusu,  ya da ne şekilde değerlendireceğiniz size kalmış… Resim 1

MALZEME: Yapı marketlerden alacağınız kendir ya da çuval ipi, derby yapıştırıcı, deniz kabukları ya da taşlar hatta boncuklar.(Resim:1-2-3)

YAPILIŞI

Seçtiğiniz kutunun çevresine yapıştırıcıyı sürün ve ipi dolayarak yapıştırın. Daha sonra ister deniz kabukları ile isterseniz taş ya da boncuklarla süsleyin. İşlevsev bir kutu ortaya şıktı. Dilerseniz vazo olarak kullanın, dilerseniz, mumluk ya da kalemlik.. Çok kısa sürede tamalanıyor.

Resim Çerçevesi: Oldukça basit ve doğal bir çerçeve yapabilirsiniz.  Malzeme seçimi size kalmış. Dilerseniz dal parçalarının Kare ya da diktörtgen şeklinde koyun ve 4 köşesini makroma ipi ile sarın, istereseniz, yapı marketlerden alacağınız tahta bambu çubukları kullanın. Zahmetsiz ve zevkli (Resim 4)

Duvar Panosu:

MALZEME

Yapma çiçekler, Boş resim çerçevesi,Yapıştırıcı ve karton

YAPILIŞI: Resim5 de görmüş olduğunuz gibi resim çercevesinin fonu için karton kullanıyorsunuz. Evinizdeki yapma çiçeklerden ya da alacağınız çiçeklerden bir aranjman oluşturup yapıştırın. Saksı görünümü yaratmak biraz beceri isteyecek. Kartonu keserek yarım saksı şeklini verin ve yine saksının altı iiçin yarım elips kesin, panoya yapıştırın.Instagram

Leave A Response

*