İstanbul 30. Film Festivali Kutlamaları


İstanbul Film Festivali’nin otuzuncu yılı 12 Nisan Çarşamba akşamı The Marmara Esma Sultan’da düzenlenen özel bir geceyle kutlandı.

Sunuculuğunu Meltem Cumbul’un üstlendiği İstanbul Film Festivali’nin 30. Yıl Özel Gecesi ve Plaket Töreni, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın konuşmasıyla başladı. Bülent Eczacıbaşı yaptığı konuşmasında:

“Bu yıl sizleri festivale ‘film gibi 30 yıl’ diyerek çağırdık. İlk kez gerçekleştirildiği 1982 yılından bu yana, İstanbul Kültür Sanat Vakfı da ‘film gibi otuz yıl’ yaşadı. Açılışları, kapanışları, yarışmaları, renkli konukları, tartışmaları ve on altı gün boyunca sunduğu heyecan verici film maratonuyla hem kaliteli yapımların gösterimini sağlayan hem de Türkiye sinemasının yeni yapımlarını destekleyici olanaklar yaratan bu festivali otuz yaşına getirdiğimiz için gurur duyuyoruz… Otuzuncu yıla özel bölümler, yepyeni filmler ve retrospektifler içeren programımızla bu yıl da her zamanki gibi zevkli ve doyurucu bir festival geçirdiğinizi ümit ediyorum. 30. İstanbul Film Festivali’nin gerçekleştirilmesine büyük katkıda bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi’ne ve Festival Sponsoru Akbank başta olmak üzere tüm sponsorlarımıza bizlere verdikleri destek için teşekkür ediyor, film gibi daha nice yılı bizlerle paylaşmanızı diliyorum.” dedi.

30. Yıl Özel Gecesi ve Plaket Töreni, Festivalin gerçekleşmesine büyük destek sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na teşekkür plaketi verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı adına İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Gazi Coşan’a teşekkür plaketini Bülent Eczacıbaşı takdim etti.Instagram

Leave A Response

*