İstanbul Fashion Week haftası başladı

”İstanbul Fashion Week 2010 (İstanbul Moda Haftası 2010)” etkinlikleri kapsamında düzenlenen ilk karma defilede, Gül Ağış, Zeynep Erdoğan ve Zeynep Tosun’un 2011 ilkbahar/yaz kreasyonları sergilendi.

Defilede ilk olarak Gül Ağış’ın, organik kumaş ve boyalar ile teknolojik kumaşlar üzerine ıslak efektler, kabarık ve amorfik yüzeyler kullanarak 2 zıtlığı bir arada kullanmayı seçtiği ve ‘Bakteri” ismini verdiği koleksiyonu sunuldu.

Ağış’ın ”Lug Von Siga” markası altında sergilenen koleksiyonunda, bej, krem tonları, siyah küf yeşili, beyaz ve mavi renkler kullanıldı.

Modacı Zeynep Erdoğan’ın defilesinde de kırık kalbin hikayesinden esinlendiği ve eldiven formu ile detaylandırdığı koleksiyonunu sergiledi. Erdoğan’ın, çoğunlukla pastel renklerin hakim olduğu parçalarda, örtücü ve gizleyici unsur olarak siyah, ışık unsuru olarak ise kemik ve floresan renkleri kullanması dikkat çekti. Karma defiledeki bir diğer modacı

Zeynep Tosun da 2011 ilkbahar/yaz koleksiyonunu modaseverler ile buluşturdu. Tosun, bordo, pudra renkleri ve hardal rengi kullandığı koleksiyonunda, çiçek, dantel ve şifon drapeleri ön plana çıkardı.Instagram

Leave A Response

*