İstanbul Modaya doyacak- Fashion Week başlıyor

mercedes-benz-fashion-week-istanbulMercedes-Benz Fashion Week İstanbul İlkbahar/Yaz 2014 sezonu öncesinde etkinliğin isim sponsoru Mercedes-Benz Türk ve IMG Doğuş, beraber ev sahipliği yaptıkları kokteylde Türk moda endüstrisinin önde gelen isimleri ile bir araya geldiler. Mehtap Elaidi, Özgür Masur, Aslı Filinta, Niyazi Erdoğan, Serdar Uzuntaş, Ece Gözen, Atıl Kutoğlu gibi tasarımcıların, Volkan Atik, Barış Küce gibi sektörün duayen isimlerinin, Tamer Yılmaz, Emre Doğru, Serkan Şedele gibi önde gelen moda fotoğrafçılarının, Öner Evez gibi koreografların ve Didem Soydan, Umut Eker, Duygu Akdeniz gibi modellerin yanı sıra moda prodüksiyon şirket temsilcileri, stil danışmanları, dergi genel yayın yönetmenleri, moda editörleri, bloggerlar ve basın mensuplarının aralarında bulunduğu yaklaşık 150 davetli, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un yeni sezonuna keyifli bir başlangıç yaptılar.

 

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, davette yaptığı konuşmada dünya çapında moda organizasyonları düşünüldüğünde Mercedes-Benz Fashion Week’in ilk akla gelen etkinlik olduğunu belirtti. “İstanbul’da gerçekleşecek moda haftasına bir kez daha isim sponsoru olduğumuz için gururluyuz. İnanıyoruz ki, bu sezonda da Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul, şehrin halihazırda sahip olduğu moda dinamiklerine, Türk moda tasarımcıları ve markalarına dünya çapında ivme kazandırmaya devam edecek. Eminim ki Türk moda dünyası ve basınının da desteğiyle Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul önümüzdeki yıllarda dünyanın en önemli moda etkinlikleri arasına girecek.” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi.

IMG Doğuş CEO’su Ahmet Ünüvar ise konuşmasında IMG Doğuş olarak moda sektörüne olan inançlarına vurgu yaparak, hedeflerinin sektörün tüm oyuncularıyla iş birliği içerisinde İstanbul’u moda alanında dünyanın saygın şehirlerinden biri haline getirmek olduğunu belirtti. Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un ikinci sezonunu gerçekleştirmekten duydukları heyecanı dile getiren Ünüvar, etkinliğin Türk marka ve tasarımcılarını dünyaya tanıtma anlamında üstlendiği öncü rolün altını çizdi.

07 – 11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da İlkbahar/Yaz 2014 kreasyonları, Kuruçeşme Arena’da moda severlere sunulacak. Beş güne yayılacak etkinlikte gerçekleştirilecek defile (Runway) ve sunumlar (Studio) medya, perakende ve moda profesyonelleri başta olmak üzere binlerce kişiyi bir araya getirecek.

49 tasarımcının katıldığı etkinlikte 45 tasarımcı MTD üyesi. Sayı diğer moda haftalarına göre yükseliyor.Instagram

Leave A Response

*