ISTANBUL’74 Mücevher Sergisi

Istanbul'74ISTANBUL’74, yayınlandığı günden itibaren moda dünyasında büyük ilgiyle karşılanan, Yves Saint Laurent’in efsanevi ilham perisi olmasının yanı sıra kendi markasını yaratmış başarılı bir mücevher tasarımcısı olarak da dikkat çeken Loulou de la Falaise’in hayatını konu alan “Loulou de la Falaise” kitabının Türkiye lansmanını kitabın içerisinde yer alan efsanevi fotoğrafçıların objektifinden kareler ve mücevher sergisiyle, YSL Beauty katkılarıyla 2 Mayıs – 16 Mayıs tarihlerinde ISTANBUL’74 Galatasaray’da gerçekleştiriyor. “Loulou de la Falaise” kitabının imza günü, kitabın editörleri Ariel de Ravenel ve Natasha Fraser-Cavassoni’nin katılımıyla 29 Nisan’da ISTANBUL’74 Galatasaray’da düzenlenecek.

Loulou de la Falaise’in hayatını konu alan “Loulou de la Falaise” kitabı aralarında Helmut Newton, Richard Avedon, Steven Meisel, Michael Roberts ve Bet-tina Rheims gibi efsanevi fotografçıların objektifinden 400’ün üzerinde görselle anlatılıyor. Kitap ayrıca, Saint Laurent’in uzun süre birlikte olduğu Pierre Berge’nin kaleme aldığı önsöz ve Betty Catroux, Ines de la Fressange, Diane von Furstenberg, Christian Louboutin, Elsa Peretti, Paloma Picasso, Andre Leon Telley ve Oscar de la Renta gibi Loulou’ya yakın olan isimlerle gerçekleştirilen röportajlarla da dikkat çekiyor.

Bohem şıklığıyla bilinen, parizyen haute couture dünyasının öne çıkan ismi Loulou de la Falaise’in 1960’lardan 2011 yılındaki ölümüne kadar, en başarılı çağdaş fotoğraf sanatçıları tarafından belgelenen renkli hayatını konu alan “Loulou de la Falaise” kitabındaki dünyaca ünlü fotoğraflar ve kendi tasarımı mücevherler 16 Mayıs’a kadar ISTANBUL’74 Galatasaray’da görülebilecek.

Loulou de la Falaise Hakkında Sempatik tavrıyla olduğu kadar, çabasız bohem şıklığı ile de ünlü olan Loulou de la Falaise, modanın ilham perisi olmasının yanı sıra, parizyen haute couture dünyasının da öne çıkan simalarından biriydi. Fransız güzel, Yves Sait Laurent ile çalışmak üzere 1972’de Paris’e taşınmadan önce, hem tasarımcı Halston’ın asistanı olarak çalışmış hem de Vogue dergisi için modellik yapmıştı. Loulou’nun renk ve fantezi konusundaki hissiyatı ve şık tavrı, efsane tasarımcı Yves Saint Laurent’e 30 yıldan fazla süre ilham kaynağı oldu

Loulou, hem Yves Saint Laurent’e hem de kendine ait koleksiyonlar için yarattığı sıra dışı mücevherlerle de ününü profesyonel anlamda pekiştirdi.

Ariel de Ravenel Hakkında

Ariel de Ravenel, Vogue dergisinin Amerikan, Paris, İngiltere, Almanya yay ınlarıve Harper’s Bazaar dergisi başta olmak üzere bir çok dergide moda editörü olarak görev aldı. Kariyerine Kenzo ve Yves Saint Laurent gibi tasarımcıların yanında calışarak devam eden Ariel de Ravenel, kendi aksesuar markasını olusturmasında Loulou de la Falaise’e danışmanlık yaptı. Ariel de Ravenel halen markanın yöneticiliğini yapıyor ve tasarımcı Olivier Theyskens ile birlikte çalışıyor.

Yves Saint Laurent Beauty Hakkında

Efsane moda tasarımcısı Yves Saint Laurent, 1978 yılında YSL makyaj kategorisini yaratarak aslında “giydirdiği kadınlar için yüz tasarladı”. Modern kadını temsil eden bu markayla renkler ve dokulardan oluşan gösterişli bir makyaj dünyası yarattı. YSL’nin makyaj kategorisi dün olduğu gibi bugün de yeniliklerden, keyif veren dokulardan, mükemmeliyetçilikten ve en önemlisi YSL’nin sezon için seçilmiş zengin renkleriyle dolu gardırobundan ilham almaktadır. Cüretkâr makyajlarıyla, yenilikçi cilt bakım ürünleri ve cezbedici parfümleriyle YSL lüksün, tarihin, kalitenin, güzelliğin ve modanın markasıdır.

ISTANBUL’74 Hakkında

ISTANBUL’74, Demet Müftüoğlu-Eşeli ve Alphan Eşeli tarafından 2009 yılında İstanbul’un uluslararası kültür ve sanat arenası ile olan bağını her daim üst düzeyde tutmak amacıyla kuruldu. Sanat, sinema, moda, edebiyat, müzik, mimari ve sinema alanlarında faaliyet gösteren ISTANBUL’74 organizasyonları, dünyanın en yaratıcı düşünürlerini buluşturarak, kültürel bir alışverişin sağlanmasına ve evrensel anlamda zihinleri açmaya hizmet ediyor. Kültürlerarası dinamik bir diyaloğu ve dünya çapında olası işbirliklerini desteklemeyi amaç edinen ISTANBUL’74, İstanbul’un ve dünyanın en yaratıcı ve en yenilikçi düşünürlerini bir araya getirecek bir ortam sağlama ilkesini benimsiyor. Bu çerçevede, şimdiye kadar aralarında Tracey Emin, Angel Otero, Nicolas Pol, Robin Rhode, Waris Ahluwalia, Jonah Freeman & Justin Lowe, Inez & Vinoodh, Delfina Delettrez Fendi, Robert Montgomeryve daha birçok dünyaca ünlü sanatçının sergilerini düzenledi.

ISTANBUL’74 aynı çatı altında; 2010 yılından beri İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali – IST. Festival (Istancool) ‘u düzenlemektedir. Herkese açık ve ücretsiz olarak yılda bir kez düzenlenen uluslararası festival, dünyanın en yetenekli ve yaratıcı zihinlerini İstanbul’a getirerek, kültürel ve sanatsal ilişkilerin gelişmesine öncülük eden etkileyici ve eşsiz bir deneyim sunuyor. Ziyaretçilere panellere, söyleşilere, workshop’lara, film gösterimlerine ve sergilere katılma fırsatı sunan festival üç günlük bir programdan oluşuyor.Instagram

Leave A Response

*