Kadında cilt bakımının önemi ve piyasadaki yeni ürünler

BIO-OILKadını genç ve zinde gösteren en önemli etkenlerden biri şüphesiz ki başarılı bir cilt bakımıdır. Eskiden bu tip konular günümüzde olduğu kadar ön plana çıkmıyordu muhtemelen. Fakat çağımız öyle aşındırıcı, yorucu ve tahrip edici ki artık kadınların diğer sağlık konuları kadar cilt sağlığı ve bakımına da özel özen göstermeleri gerekiyor.

Bununla beraber günümüz kadınının bunun bilincinde olduğunu da iddia edemeyiz ne yazık ki. Örneğin çoğu kadın kuaför randevularına çok sadıktır ama bu kadınların cilt bakımına gösterdikleri hassasiyet için aynı olumlu şeyleri söyleyemeyiz. Hatta özellikle ekranlarda görülen krem, losyon tatbiki ve masajı şeklindeki cilt bakımı uygulamaları birçok kadına çok da lüzumlu gibi görünmeyebilir. Aslında ise tam da tersine olmak üzere birçok önemli cilt uzmanının da ifade ettiği gibi “Cilt bakımı, cildinizin sağlığını ve nemini korur ve aynı zamanda onu çevrenin olumsuz etkilerinden arındırır”. Bununla da kalmaz ve örneğin “lekelenme ya da sivilcelenme gibi cilt problemleri varsa” uygun bir cilt bakımı bu problemleri çözmek için de bir ciddi alternatif olabilir.

Diğer taraftan bilindiği üzere hücrelerimiz devamlı olarak yenilenmekte ve ölü hücreler atılmaktadır. Uzmanların ifadesine göre “Ölü deri hücreleri atılmadığında cildimiz ışığı yansıtmaz, bu da cildimizin pütürlü ve soluk görünmesine yol açar“. Dolayısıyla, işinin ehli bir cilt bakım uzmanı cilt tipimize en uygun malzemeyi seçerek o gereksiz ve tabakanın atılmasını sağlayacak ve cildimiz yine canlı taze görünebilecektir.

Tabii ki uygun bir cilt bakımı sayesinde “gözeneklerde biriken kalıntıların yok edilmesi” sağlanacak ve böylece deri daha rahat nefes alabilecektir. Diğer taraftan, cildimizin bir miktar nemli olması da “kırışıklar” ile aramızın daha iyi olmasına katkıda bulunur. Dolayısıyla burada da cilt bakımının gerekliliği keza ortaya çıkmaktadır.

İşte bunlar ve benzeri daha başka faktörlerden dolayı kadınların özellikle günümüzde bu konuda bilgilenmeleri ve hem sağlık ve hem de güzellikleri açısından gerekli uygulamalara özen göstermeleri kaçınılmazdır.

Bu noktada günümüzün kadını eskiye nazaran oldukça avantajlı zira konuyla ilgili gerçekten de güzel ve etkili ürünler bulmak mümkün, yeter ki marka ve satıcı firmaya dikkat edelim ve güvenilir referanslardan yararlanmayı da ihmal etmeyelim.

Örneğin bu konuda oldukça uzun süredir hizmet veren firmalardan bir tanesi de TURUNCUKASA isimli internet sitesi üzerinden de “on-line” olarak ürün temin edebileceğiniz NUSELLUS İLAÇ. Firma, ilaç ve kozmetik alanında faaliyet gösteren ve ayrıca Ar-Ge çalışmaları yaparak bu konudaki ihtiyaçlara cevap verecek yeni ürünleri topluma sunan sektöründe öncü bir kuruluş olarak biliniyor.

NUSELLUS İlaç Firmasının ürün portföyünde “anne-bebek ürünleri, kozmetik, cilt bakımı, medikal ürünler, makyaj ürünleri, cinsel sağlık ürünleri, saç bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri, besin takviyeleri, sağlık ürünleri ve kişisel bakım ürünleri” konularda binlerce çeşit bulunuyor ve birçok seçkin mağaza kanalıyla dağıtmakta olduğu bu ürünleri firmanın internet sitesinden de doğrudan temin edebiliyorsunuz.

Bu arada FİRMANIN piyasaya sunduğu en yeni ürünler arasında cilt bakımı için yepyeni ve etkili bir cilt bakımı ürünü göze çarpıyor; Ürünün adı Bio-Oil Cilt Bakım Yağı..  Firmanın açıklamasına göre 60 ML ambalajlarda gelen Bio-Oil isimli bu ürün ciltte oluşmuş çatlaklar, cilt lekeleri, ince çizgi ve kırışıklıklar için kullanılabiliyor ve tüm vücudu nemlendirmeye yardımcı oluyor.

Bu konuda daha fazla bilgi almak ve ürünü TURUNCUKASA isimli online satış sitesinden temin etmek için TIKLAYINIZ.

ADVERTORIAL (13 Temmuz 2016)Instagram

Leave A Response

*