Karanfil yağının mucizevi yararları


Karanfilin ve yağının cilt  dahil olmak üzere pek çok yararları bulunuyor. Mersingiller familyasının bir çeşidi olup, tropik iklime sahip bölgelerde yetişmektedir. Karanfil tomurcuklarından su buharı distilasyonu ile karanfil yağı çıkarılır.

Kuvvetli bir antiseptik olup, dahilen; ağrı kesici, hazım kolaylaştırıcı, koku giderici, iştah açıcı, cinsel uyarıcı, ishal kesici, doğum kolaylaştırıcı olarak kullanılır. Sindirimi kolaylaştırır. Uyarıcı antiseptik, mide ve bağırsak gazlarını giderici, ateşli hastalıklarda terletici ve sinirleri uyarıcıdır. Kalbi güçlendirir, cinsi arzuyu arttırır, spazmları çözer, ishali keser, koku giderir, terletir, ateş düşürür,mide üşütmesine iyi gelir,bedeni ve zihni yorgunluğu giderir

Karanfil yağı, antiseptik, antiviral ve antifungal (mantar hastalıklarına karşı ) kullanılabilen bir yağdır. Bilinen pek çok faydası vardır.

KULLANIM ŞEKLİ : Dahilen; 1 fincan suya 1-2 damla damlatılarak içilir. Diş ağrılarında pamuk üzerine damlatılarak diş üzerine tatbik edilir.

MASAJ için kullanirken, enaz 100cc sabit yağ(susam,tatlı badem vb) ile karıştırılarak kullanılmalıdır.Instagram

Leave A Response

*