Kartalkaya Kayak Merkezi


Kartalkaya, Türkiye’nin en gözde kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu ilinin güneydoğusunda, Köroğlu dağları üzerinde yer almaktadır. Kartal kaya Kayak Merkezi Alp disiplini kayak ve Tur kayağı için çok uygun koşullara sahiptir.

Kartalkaya Kayak Merkezinin kayalabilen alany 1850 – 2200 metre yükseklik kuşağı üzerinde yer almaktadır.Bölge yarı ılıman bir iklime sahip olup Kartalkaya Kayak Merkezi ve çevresi çam ormanlarıyla kaplıdır. Hakim rüzgar yönü batı – kuzeybatıdır. Türkiye’de kayak denince akla ilk gelen yer olan Kartalkaya Kayak Merkezinde Aralık ayları başlarından mart ayı sonlarına kadar kayak yaplabilmektedir. Kartalkaya kayak merkezinde 3 metreye kadar kar görülmektedir. Kartalkaya, Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta olan bir kayak merkezidir. Kartalkaya’da otellerin içinde yüzme havuzu, restoran, bar, 2 tane teleseyij ve 6 adet teleksi ile bir kayak merkezinden bekleyebileceğiniz her şeyi size sunuyor.

Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi Bolu il merkezine 38 km., Ankara-İstanbul karayoluna ise 28 km. uzaklıktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi’ne Ankara üzerinden havayolu ile ulaşmak için Ankara Esenboğa Havaalanı- Bolu arası, karayolu ile 200 km. mesafededir.Havayolu ile İstanbul’dan ulaşmak isteyenler için İstanbul Atatürk Havaalanı – Bolu arası ise karayolu ile 280 km.dir, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalany’na Kartalkaya Kayak merkezi karayolu ile 200 km. uzaklıktadır. Şehir Merkezinden Kartalkaya Kayak Merkezi yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Kayak Merkezine otellerin servisleri de bulunmaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi ile Bolu arasyndaki yol sürekli açık tutulmaktadır. Yolların kar ve buzlanma durumuna karşı araçlarynyzda zincir bulundurmanız tavsiye edilir. Bolu’dan ve yol üzerinden de zincir kiralama-satın alma imkanı vardır. Ayrıca Kartalkaya Kayak Merkezi’ne Bolu’dan taksi ile ulaşım imkanı da mevcuttur.Instagram

Leave A Response

*