Kaşlarınızı Alma Yöntemi

Her kadın kendi kendine kaş almaya cesaret edemez ve mutlaka kuaförüne koşar. Oysa  korkulduğu kadar zor değildir. Kaş tipi kişiye özeldir. Öyle bacaklar kadar çabuk tüyler çıkmadığı için tedirgin olmaya da gerek yok.

Dikkat etmeniz gereken nokta kaşınızın nerede başladığı nerede bittiğidir.Bir kalemi burnunuzun kenarına paralel şekilde tutarak kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin. Kaşınızın en yüksek bölgesini yani eğimin başlayacağı yeri belirlemek için kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasına paralel tutarak işaretleyin. Bitiş noktasını belirlemek içinse, kalemi gözünüzün dış köşesinden kaşınıza diagonal tutun.

Göz kalemiyle işaretlediğiniz noktaları birleştirerek kaş şeklinizi oluşturun. Daha sonra cımbız, ip veya ağda yardımıyla işaretin üzerinden alın.

Kaşlarınızın görüntüsü kalın olacağı için birden fazla tüy çekmeyin. Kaşlarınızı tek tek alın ki arada boşluklar olmasın.
Kaş fırçası ile tarayıp, uzun tüyleri makasla kesin.

Tabi eğer kaşlarınız çok kalınsa, o zaman kendi başınıza bir uygulamaya girmeyin. Kaş yaparken göz çıkarmayın 🙂

Kaşlarınız alırken mümkün olduğunca üst kısımlarına dokunmayın. Çünkü üst kısımlardan alınan tüyler daha fazla artarak ve dağılarak çıkar ki, bu da daha büyük uğraş demektir.Instagram

Leave A Response

*