Kedi ve köpeklerde mama kullanımı nasıl olmalı

kedi-kopek-mamaKedi ve köpeğiniz var . Peki ne tür mama kullanıyorsunuz.*

Öncelikle kedi ve köpeğinize ilk mama alımında mutlaka az miktarda alın. Onun ne tür bir mama sevdiğini tespit edin. İçeriği sizin için beslenme kriterlerine uysa da köpek ya da kedinizin damak tadına uymayabilir. Sakın sonuçta beslenmesini iyi kalitede mama ile sağlıyoruz zaten diye düşünüp, herhangi bir mamayı vermeyin. Siz nasıl beğenmediğiniz yiyecekleri yemeiyor ve yemekte zorlanıyorsanız, bu dört ayaklı dostlarımızda aynı şekilde. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Köpeğinize ya da kedinize mama seçerken; iyi kalitede olmasına dikkat edin. Köpeğiniz mamayı hemen tüketiyorsa, beğenmiş demektir. Dışkıları katı ve kuru ise mama uygundur. Tabi sadece bununla da kalmıyor. Tüyleri parlak renkte olmalı ve tüy dökümü az olmalıdır Mama çeşitlerini  Royal Canin mamaları için pet besinlerini inceleyebilirsiniz  ve sevgili dostlarınıza bu ürünlerden birini gönül rahatlığı ile yedirebilirsiniz.

Mamayı aldıktan sonra , önemli olan ölçü. Ne kadar mama vereceksiniz? Hayvanlarınıza vereceğiniz mama miktarını kendi kendinize belirlemeyin. Mama ambalajlarının üzerini okuyun.  Hatta veterinierinize danışın. O sizi doğru bir şekilde yönlendirip, bilgilendirecektir

Eğer kedi ya da köpeğiniz çok tüy döküyorsa, sırt bölgesini ellediğinizde kemikleri elinize geliyorsa, beslenme şekli doğru değildir. Verdiğiniz mamayı yeniden gözden geçirmeli ve hatta veterinerinize mutlaka danışmalısınız.

Kedi ve köpeğinize her tür besini sakın olaki vermeyin. Özellikle köpek dostları sizler çok daha dikkatli olun. Kediler zararlı maddeleri hissedebilirler, ama köpekler için bu geçerli değildir. Çikolata, kurutulmuş meyveler ve çiğ soğan gibi maddelerden her zaman uzak durun. Bir taneden bir şey olmaz demeyin. Köpeğiniz için ölümcül bir durum oluşturabilirsiniz, farkında olmadan.

 Instagram

Leave A Response

*