Kilo Vermek İsteyenler.. Dukan Diyeti’ni Okuyun

Çok kilo aldınız ve nasıl vereceğinizi bilmeyenlerden, bir kaç kilo fazlasını atmak isteyenlere… Obezite vakalarından ergenlik ya da menopoz nedeniyle kilo alanlara kadar herkese seslenen, çözüm sağlayan bir kitap.. “DUKAN DİYETİ”

Keyifli zayıflamak isteyenler, pratik zayıflama kılavuzu olacak olan bu kitapla kolay kilo vermenin tadına varacaksınız.

Diyete özel yemek tarifleri, menüler sunan kitap bu sorunlarınızı ortadan kaldırmaya aday.

Yazarı Dr. Pierre Dukan..

Dukan diyeti evreleri

1-) Hazırlık Aşaması
Bu ilk aşama, ne kadar kilo kaybetmek istediğinize bağlı olarak 1-10 gün arası sürüyor. Örneğin, 10-12 kg vermek isteyen birisi için bu süre bir hafta. Hazırlık döneminde herhangi bir kalori kısıtlaması yok; ancak beslenmeniz sadece yağsız proteinlerden oluşuyor ve hemen hemen hiç karbonhidrat alınmıyor. Yemeklerinizde ayrıca yağsız süt ürünleri ve zayıflamanın gizli silahı olarak adlandırılan yulaf kepeği var. Bu diyetin savunucuları günde 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeğinin içerdiği lifin sisteminizi temizlerken aynı zamanda sizi tok tuttuğu konusunda hemfikir.

2-) Hedef Aşaması
Bu aşamada, 1. aşamadaki gıdaları tüketmeye devam ediyorsunuz. Sadece, diyetinize iki günde bir nişastasız sebze ekleniyor. Bu aşama hedeflediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar devam ediyor.

3-) Takviye Aşaması
Bu diyetin yaratıcısı Dr. Dukan bu aşama ile diyetinin benzerlerinden kendisini ayırdığını söylüyor. Takviye aşamasında diyetinize karbonhidrat eklenmeye başlanıyor. Haftada iki kere ‘kutlama öğünü’ diye adlandırılan istediğiniz her şeyi yiyebileceğiniz bir döneme giriliyor. Haftada bir gün, sadece yağsız protein tüketiliyor.

4-) Takviye Aşaması
Koruma ve Sabitleme Aşaması: Bu son aşama aşağıdaki üç kuralı yaşam biçiminiz haline getirmek üzerine kurulu.

DİPNOT: Kitabdukan diyeti, diyet kitabı, dukan diyet kitabıı okuyun ama bir uzmana mutlaka danışarak uygulayın. Çünkü diyet hakkında olumlu ve olumsuz yorumlarda yapılıyor.Instagram

Leave A Response

*