Kiraz sapı ile zayıflayın


Başlık size biraz tuhaf geldi değil mi? Ama gelmesin. Zayıflamak için o diyet senin bu diyet benim diye diyet arayışları, zayıflama yerleri gezinip durur hanımlar. Ama mutfağımızda hele hele yaz aylarınıda dolabımızdan eksik olmayan meyveden yardım almayı düşünmezler, düşünemezler.

Kirazın faydaları arasında antioksidan etkileri, böbrekleri temizleyici faydaları, vücuttan su tutulmasını engelleyen etkisi nedeniyle gerek zayıflama gerekse sağlık ve şifa kaynağı olarak bolca tüketilmektedir. kirazın faydaları ve yararları, kirazın içerisinde bulunan maddeler, vitaminler ve mineraller ile açıklanabilir. Kirazda A, C, D, E, K vitaminleri, B vitamin çeşitleri, potasyum tuzları ve tanen gibi idrar sökücü ve metabolizma hızlandıran bir takım vitaminler ve elementler bulunmaktadır. Kiraz, iyi bir kabızlığa karşı bitkisel çözümdür.. Kiraz ve zayıflama arasındaki ilişki, kiraz sapı çayı ile somutlaşmaktadır.

Kiraz sapı ile zayıflayanlar hakkında gazete ve dergilerde zaman zaman yazılar çıkmakta. Bu sizi şaşırtmasın. Normal çay demliğinize bir avuç kiraz sapını atın. Mısır püskülü ilave ederseniz daha faydalı olacaktır.. Aldığınız kirazların sapını  yıkayıp, kurutup saklayın. Kış ayları boyunca bu saplardan faydalanın.

Ama bir uyarı yapmadan duramayacağım. İster kiraz sapı, ister lahana çorbası ya da diğer zayıflama diyetlerine başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Sağlıklı kilo vermek önemli bunu unutmayın.Instagram

Leave A Response

*