Kitap Önerisi:Aşkın L Hali

askin-l-haliAşkın L hali… 5 kadının öyküleri kitaplaştırılmış.. Toplumuzda eşçinselliğin kabul görmediği bilinen bir gerçek. Bu 5 cesaretli kadın cinsel kimliklerini çekinmeden hikayeleştirmişler ve okurlara sunmuşlar. İnsanların cinsel kimlikleri ile değil, insan olmanın gerektirdiği özellikleri ile bilinmesin gerektiğinin bir kanıtı bu.

Eşçinsel aşkları görebiliyor musunuz çevrenizde.. Zannetmiyorum. O kadar az ki görülen. Çünkü toplum baskısından korkuluyor ve kişiler kimliklerini gizlemek zorunda kalıyor. İnsanları cinsellikleri ile ele alan ve kadını cinsel bir obje olarak gören bir toplumda daha iyisini beklemek de pek mümkün değil.

Düşünün bir kere karşınızdaki kadın ya da erkek eşcinsel bir insanın bu kimliğini görmeden bilmeden, yaptığı işlerle, insanlığı, dostluğu ile onu takdir ederken, öğrenildiği anda bir anda TUKAKA oluyor bu insanlar. Bunun altında yatan en büyük sebeplerden biri de kanımca toplumun cinselliği gerçekten bilmemesi ve namusu iki bacak arasında aramasından kaynaklanıyor.

Neden homoseksüel erkekler, travestiler çoğunluk kendini pazarlamak zorunda kalıyor? Çünkü ona iş olanağı sunulmuyor, kötü gözle bakılıyor.. Onlara da yapacak ne yazık ki tek iş kalıyor ve bunu yapıyorlar. Kendilerini kanıtlayabilmiş bu kitaptaki gibi birkaç şanslı insan ise bu konuda topluma ışık olabilirler ve eşcinselliğin sadece kişisel bir seçim ya da hormonal bir seçimden kaynaklandığını ve bu kişilerin kimseye zarar vermeyeceğini ispatlayabileceğinin bir göstergeleri olabilirler.Instagram

Leave A Response

*