Küçük Detaylarla Odanızı Sıradanlıktan Kurtarın

Küçük detaylar büyük farlılıklar yaratabilir. Biraz yaratıcılığını kullanarak, biraz bütçenizden ayırarark artık sıradanlaşmış, ya da sıkılmış olduğunuz odanızın atmosferini değiştirmek elinizde.

Yukarıdan aydınlatmalar yerine, odanızın köşelerine koyacağınız lambader ve abajurla odanızın nasıl farklı bir ortama dönüştüğünü göreceksiniz.

Perdelerinizi yenileyebilirsiniz. Sade düz perdelerinizin terine odanızın mobilyasına uymak koşuluyla çiçekli desenli pastel tonlarda perdeler apayrı bir hava yaratacak.

Odanızdaki duvarın bir bölümüne ahşap ya da metal raflar yapabilir veya yaptırabilirsiniz. Hem yerden tasarruf eder, hem hoş bir hava yaratırsınız.

Farklı boylarda cam şişelerinizi mumluk haline getirebilir. Etrafına mum damlatarak değişik bir tasarım yaratabilirsiniz.

Pencerenizin bulunduğu bölümün tam karşısına duvarınız müsaitsa büyük bir ayna asabilirsiniz. Odanıza derinlik ve genişlik katar.

Odanızın duvarlarını farklı iki renkte boyayabilirsiniz. Ya da bir duvarı duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Odanız daha geniş görünecektir.

Odanızın bir köşesine boy boy mumlar yerleştirebilirsiniz.

Odadaki elinizin altında bulunmasını istediğiniz eşyalarınız için kolilerden faydalanabilirsiniz. 2-3 farklı ebattaki koliyi duvar kağıdı ya da kuaşla kaplayarak şık kutular oluşturabilirsiniz.

Mutlaka 2-3 adet saksı çiçeğinide uygun yere koydunuz mu, herşey tamamdır. Bambaşka bir atmosferde hissedeceksiniz kendiniz.

İstikbal yemek odası..Instagram

Leave A Response

*