Küçük Kadın Suri Cruise

 

Suri.. Magazinle yakından ilgilenenler bu ismi bilirler.. Bilmeyenler içinde kim olduğunu söylediğimizde hemen tanıyacaklardır eminim.
Suri, Tom Cruise ve Kaite Holmes’in biricik kızları..

Tanıdınız değil mi hemen? Peki bu küçük kızın nesini konu ediyorsun derseniz hemen onu da açıklayayım. Suri 5 yaşında.. Dudağında kırmızı rujları, ayağında ökçeli ayakkabıları ile “cüce kadın” Evet cüce kadın.

Suri’ye çocuk demek pek doğru olmaz. Bu yaşta bir çocuğun bu şekilde giydirilip, makyajlı ve yüksek topuklu olarak dolaştırlması bence büyük bir hatadır. Çocukluğunu yaşamadan büyük role bürünmek.
Elbette kız çocukları anneyi kopya alır ve onun gibi giyinmek , süslenmek ister. Ama sınırı olmalı değil mi? Bu bence ruhsal bir bozukluk. Beklentileri ve sınırları aşılmış bir durum. Daha önemlisi kötü örnek. Gelecekte kaprisli, doyumsuz bir büyük olacak muhtemelen. Her şeyi zamanından önce kavuştuğu için, hayattan istediği, beklediği pek birşey de olmayacak.

 

Tam da buna değinmişken internette pek çok oyunlardan biri olan “Çocuk Oyunalrı”na da değinmeden geçemeyeceğim.. Çocuk oyunları adı altında aslında ne kadar zararlı ve gelişimini kötü yönde etkileyen oyunlar bunlar.. Elbise giydirme, makyaj yapma, vb. oyunlar. Çocuğunuz bu oyunlarla büyürse, şaşırmayın kısa bir süre sonra o da Suri gibi olur. Kesinlikle bu tür oyunlara karşıyım. Bu tür oyunlara ailelerin izin vermemesi gerektiğini düşünenlerdenim. Kim ne derse desin. Eğlendirici ve aynı zamanda zeka geliştirici oyunlar dururken, bu  tip gereksiz ve zarar verici oyunlar oynatmayın..  

 

Siz anneler ve babalar aman dikkat! Çocuğunuzun çocukluğunu yaşaması için ona elinizden gelen yardımı yapın. Şımartın ama ayarında olsun. Asla yaşından büyük davranmayın, davranmasına izin vermeyin. serbest bırakın ama serbestliğin sınırını da çizin.Instagram

Leave A Response

*