Kusursuz makyaj yapmak zor değil

Kusursuz ve doğal makyaj yapmak her kadının becerebildiği bir şey değil. Makyaj yapmanın belli püf noktaları var. Burada yazacaklarımızı tatbik ederseniz, siz de kolay ve kusursuz bir makyajla fark yaratabilirsiniz.

Makyaja başlamadan önce cildinizi mutlaka nemlendirin. Bu cildinizin hava almasını ve makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayacak ve dış etkenlerden de korunmasını sağlayacaktır.

Öncelikle göz makyajı çok önemlidir. Gözlerinizi belirgenleştirebilir ve dikkati gözlerinize çekebilirisiniz. Göz makyajına başlamadan önce göz çevrenize yüzünüze sürdüğünüz fondötenden bir ton açık olanı tercih edin. Göz altlarınıza hafif bir pudra uygulayın.  Far sürerken açıktan koyuya doğru uygulama yapın. Dış tarafa doğru daha koyu farı tercih edin. Giysinizle farınızın uyumuna dikkat edin. Kirpiklerinie rimel sürmeden önce mutlaka pudralayın. Bu kirpiklerinizin daha gür görünmesine yardımcı olacaktır. Gölerinizin etrafında kırışıklıklar oluşmuşsa sakın gölgeli far denemeyin

Elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarın. Ama abartıya kaçmadan. İnce bir allık kullanın. Allık kullanırken ten renginize, kıyafetinize uygun olmasına dikkat edin.

Dudaklarınızın etrafına doğal renkte bir dudak kalemi sürün. Dudaklarınızın renginden yalnızca bir ton koyu olması gerekiyor Kapatıcı yada krem fondötenin üzerine uygulayacağınız ruj, kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Evet şimdi makyajınız tamamlandı. Çok aşırıya kaçmadan ama güzel hatlarınızın belirgenleşmesine sağlayacağınız bu makyajı rahatlıkla hem gece, hem gündüz uygulayabilirsiniz.Instagram

Leave A Response

*