Louis Vuitton.. İlham Verici Destinasyonlar

Louis Vuitton yeni lanse ettiği dijital platformda, Maison’un olağanüstü zenginliğini, sürekli değişen formatlarda heyecan verici bir dinamizm ve müthiş bir görsellikle sunuyor. Yenilikçi ve entegre dijital stratejinin öncüsü olan yeni louisvuitton.com ziyaretçisine sadece Louis Vuitton dünyasını takip etmeyi değil, keşiflerini sosyal iletişim ağları aracılığıyla arkadaşlarıyla paylaşabilmelerini sağlayan eşsiz fırsatlar da sunuyor.

Seyahat sanatının öncüsü Louis Vuitton, louisvuitton.com‘u tek bir tıkla ulaşılabilir hareketli resim kümeleri ve cezbedici ana sayfasıyla, kendi içinde bir yolculuğa dönüştürüyor.

Ziyaretçilerin 5 ana bölümden keşfe çıkabildikleri sitede yer alan bölümlerden en önemlisi ve  Louis Vuitton’un özel elektronik dergisi niteliği taşıyan NEW, NOW’da yer alan sofistike bir görselliğe sahip son dakika haberleri düzenli olarak yenileniyor. Maison hakkındaki makalelerin takip edilebileceği NEW, NOW’da Louis Vuitton’un dostları olan kimliklerle gerçekleştirilen görüşmeler ve markanın etkinliklerinde gerçekleştirilen röportajlar tam ekran formatında izlenebiliyor. “Digital Discoveries” bölümdeyse, dünyada internet konusunda ön plana çıkan kişilerin web üzerindeki favori destinasyonları ziyaretçilerle paylaşılıyor.

JOURNEYS bölümü Louis Vuitton’un tarihçesinden zanaatkarlık anlayışına, sanatsal işbirliklerinden mağaza mimarisine, Temel Değerler reklam kampanyasından sürpriz karşılaşmalara kadar çok zengin bir içerik sunuyor. Louis Vuitton’un dijital yoldaşı Amble’ın websitesine yönlendiren bir link de içeren JOURNEYS’de kullanıcılar genel hatlarıyla tarihsel Damier kanvastan ilham alan dama tahtasını andıran görsellere tıklayıp, ilgilendiği bölümlere erişebiliyor.

COLLECTIONS bölümü, Louis Vuitton’un tüm ürün yelpazesini tamamen yeni bir stilde sunuyor. Sürükleyici hareketli görseller ve ilk defa kullanılan – kategori, seri, renk ya da koleksiyon- olarak çok yönlü arama olanağıyla birlikte içeriği zenginleştirilmiş bilgi sayfaları ve her ürün için geçerli olan 360 derece görüntü özelliği, internet üzerinden alışveriş deneyimine yenilikçi bir bakış açısı getiriyor. Sadece tek bir tıkla kullanıcıya Louis Vuitton’un ince zanaarkarlık anlayışını keşfetme fırsatı sunan  Savoir Faire örneğinde olduğu gibi bireysel ürün sayfalarına farklı bölümlerin bağlantıları eşlik ediyor.

STORES bölümünde, dünyadaki bütün Louis Vuitton mağazalarının adres bilgileri ve açılış saatlerinin yanı sıra her mağaza tarafından sunulan servis detayları, ürün yelpazesiyle gelecek etkinlikler hakkında kapsamlı bilgiler bulunuyor.

En son olarak da, ziyaretçinin kendi özel kişiselleştirilmiş alanı olan, favori içeriklerine, işaretli haberlerine, dilek listesine, geçmiş alımlarıyla ilgili bilgilere ulaşabildiği MY LV, Louis Vuitton’la ziyaretçi arasındaki kişisel ve samimi bağın daha da güçlenmesini sağlıyor.

www.louisvuitton.com

Yeni deneyimler, Beklenmedik karşılaşmalar. İlham verici destinasyonlar.

http://www.youtube.com/watch?v=ANM3JCSO5ko

LOUIS VUITTON VE DİJİTAL MEDYA HAKKINDA

Louis Vuitton “The Art of Travel by Louis Vuitton” adıyla, tamamen entegre dijital iletişim stratejisi geliştiren ilk lüks markası oldu. Her şey 2009 Haziran’ında resmi Facebook fan sayfası ve resmi Twitter hesabının  lansmanıyla başladı. Dijital girişimler, bugün, 452 bin takipçisi olan 6 uluslararası Twitter hesabı, 154 bin arkadaşıyla Foursquare hesabı ve özel Youtube kanalıyla genişledi.

Louis Vuitton ile ilgili her türlü bilgi için resmi online destinasyona dönüşen Facebook sayfasındaki editoryal içeriğe olan ilgi bugüne kadar 4 milyon uluslararası takipçiyi kendine çekmeyi başardı. 2009 yılı Ekim ayında, defilesini facebook üzerinden canlı olarak yayınlayan ilk lüks markası olmaktan gurur duyan Louis Vuitton’un bu deneyimi geçen yıl, İlkbahar/Yaz 2011 defilesindeki her stil için geliştirilen 360 derece görünüm özelliği ve 2011-2012  Sonbahar/Kış defilesinin podyum arkasına özel interaktif erişim olanağı sağlamasıyla daha da gelişti.

Louis Vuitton, bu yıl dijital iletişimini daha da geliştirerek markanın seyahat deneyimine odaklanan, ilk iPhone uygulaması olan Amble’ı takipçileriyle buluşturdu. Bu ücretsiz uygulama, kullanıcılarının seyahatlerini belgelemesine ve dünyanın farklı noktalarındaki en yeni stil sahibi mekanları, Louis Vuitton’un zanaatkarlığıyla birleştirerek keşfetmelerini sağlıyor.

LOUIS VUITTON HAKKINDA

1854 yılında Paris’te kurulan Louis Vuitton’un ismi, o zamandan bu yana seyahat sanatıyla özdeşleşti. Markanın ikonik sandıkları ve valizleri, uzun yıllardır yolculuklara eşlik etmeye devam ediyor. Louis Vuitton, 1997 yılında Marc Jacobs’ın şirkete katılmasıyla birlikte uzmanlığını giyim, ayakkabı, aksesuvar, saat ve mücevher konularında da genişleterek, 60’tan fazla ülkedeki müşterileriyle buluşturmaya başladı.Instagram