Makyajım doğal görünsün diyorsanız..


Makyajınız hem doğal görünsün hem de çarpıcı olsun diyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir… Gözlerden başlayalım..

Gözlerinize renk katmak istiyorsanız renkli göz kalemleri kullanın. Kalemi göz pınarlarınıza ve göz kapağınızın alt kısmına sürün. Bakışlarınızın çarpıcı görünmesi için, farınızı doğru uygulayın. Açık renk göz farınızı göz kapağınızın üzerine düzgün bir şekilde uyguladıktan sonra daha koyu renkte olan farınızı göz kapağınızın tam ortasından şakaklara doğru uygulayın. Bakışlarınızın nasıl derinleştiğini ve çarpıcı olduğunu göreceksiniz.

Kirpiklerinizin daha hacimli ve kıvrık olması için, önce kirpik kıvırıcı kullanın. Daha sonra kirpiklerinizi daha uzun gösterecek rimel seçin, uygulayın. Arkasından kirpiklerinizi pudralayıp, tekrar rimel sürün.

Fondöteni cildinize doğru uygulayın. küçük miktarda parmak uçlarınıza aldığınız fondöteni burun üstü, yanak, şakak ve çenenize eşit miktarda sürün ve sünger ile dağıtın. Fondöten yokmuş gibi görünmesini istiy

orsanız, hafif sulandırabilirsiniz. Bu uygulamadan sonra mutlaka pudra kullanın. Parlamayı engellemesi için.

Çekici dudaklar için; Dudaklarınız kalın ve çekici görünmesi için açık renk rujları tercih edin. Ruju dudağınıza fırça ile sürün. Üst ve alt dudağınızın tam ortasına parlatıcı sürün. Dudağınızı rujunuzdan iki ton koyu bir dudak kalemi ile çevreleyin.

Allığınıızı seçerken dikkat edin. Eğer cildiniz yağlı ise toz allıkları, kuru ise krem allıkları tercih edin.Instagram

Leave A Response

*