Maydanozla cildinize tazelik ve canlılık katın

maydanoz-mucizesiSalataların, yemeklerin lezzeti maydonozun sayısız yaraları var. Bağışıklık sistemini güçlendirmesinden, dolaşım bozukluğunu gidermesine, enfeksiyonlara karşı zırhından, toksin atmaya kadar…

Ya cilde faydaları?..

Maydonozun cildi gençleştirme, cilt güzelliğini diri tutmasında ve korumasında rolü oldukça fazla. Maydonoz kürü ile  vücudunuzu yabancı kimyasallardan arındırabilir, cildinizin kaybolmuş tazeliğini geri getirebilirsiniz. Doğru uygulandığı takdirde adeta gençlik iksiri görevi gören maydanozu sadece salata ve yemeklerde kullanarak bu yararı gerçekleştireceğini düşünmeyiniz. Çünkü salatalarda kullanımda, limon ve sirke ile olana birlikteliği maydanozun etkin maddeleri ile reaksiyona giriyor ve istenilen sonuca ulaşılamıyor. O nedenle Prof. Dr İbr. Adnan Saraçoğlu’nun maydanoz kürünü doğru ir şekilde uygulamanızı salık veririz.

Gelelim kürün hazırlanmasına..

Kökleri hariç saplarıyla birlikte 20 dal kadar maydanozu havanda ezin ve üzerine yarım limon sıkınç İyice karıştırdıktan sonra sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karna tüketin. Üzerine 1 bardak su için.

15 gün süreyle aralıksız devam edin.

Daha sonra 1 hafta ara verin ve 15 gün boyunca yine küre devam edin. Dört-beş ay devam edin.

Bu kürün yanısıra cildinizi temizlemekte tonik olarak suyunu kaynatıp, soğutup kullanabilirsiniz

 Instagram

Leave A Response

*