Mercedes Benz İstanbul Fashion Week başladı

İstanbul Fashion Week 2013 26 Agustos günü çok sayıda tasarımcının katılımıyla başladı.

Organizasyonun yapımcılığını ilk kez üstlenen IMG Fashion’ın planları arasında; etkinlik artışları, tasarımcılar için geliştirilmiş prodüksiyon olanakları, ikinci bir mekan kullanımı, defile ve sunumların sorunsuz ilerleyebilmesi için genişletilmiş kaynaklar ve çeşitli dijital servisler ile tasarımcıların global moda izleyicisine daha kolay ulaşmasını sağlamak da var.

Etkinlik için geçtiğimiz yıl Deniz Yeğin İkiışık’ın tasarladığı Vogue Türkiye rozet ve stickerlarına bu sezon Emel Kurhan’ın eli değdi. Üç farklı tasarımı dört gün boyunca Karaköy Bej’deki Vogue Lounge’da bulabilirsiniz. Ayrıca Fashion Week İstanbul boyunca Midnight Express’in küratörlüğünde; Mehry Mu, Elif Domaniç, Ahmet Baytar, Rumisu, Aida Pekin, Merve Bayındır, Yallah, Özz Design, Ayşe Rodoslu, Emrah Birkardeşler, Buja, Gözde Atlı, Takika ve Melis Göral’a ait aksesuarlar da Vogue Lounge’daki Vogue Talents Corner’da olacak.

mercedes-benz-istanbul-fashion-week
Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz, Mercedes-Benz Fashion Week’in dünya çapında moda organizasyonları düşünüldüğünde ilk akla gelen etkinlik olduğunu belirtti. “İstanbul’da da yapılacak olan moda haftasına isim sponsoru olduğumuz için gururluyuz. İnanıyoruz ki, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, şehrin halihazırda sahip olduğu moda dinamiklerine, Türk moda tasarımcıları ve markalarına dünya çapında ivme kazandıracak. Mercedes-Benz araçlarının sofistike tasarım ve stili düşünülünce, Mercedes-Benz ve modanın birbiriyle kusursuz bir biçimde uyduklarını görüyoruz. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ile üstün tasarım ve stil beklentisi olan yeni müşteri kitlesi ile buluşacak, böylelikle markamız ve moda dünyası arasında daha kuvvetli bir bağ kurmuş olacağız.” sözleriyle düşüncelerini dile getirdi.

Moda Haftası İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve bu olay için yolu açtı İstanbul Moda Akademisi (IMA) tarafından onaylanan mümkün.Instagram

Leave A Response

*