Migren ağrılarına botoksla çözüm

Çağımızın hastalıklarından migren, yaşamı dayanılmaz kılabiliyor. İlaç tedavisinin de tam sonuç vermediği migrene son yıllarda yeni bir yöntemle çözüm sağlanmış görünüyor. BOTOKS.. Evet yanlış duymadınız botoks. Sadece güzelleşmek amacı ile değil, görüldüğü gibi sağlık amacıyla da kullanılıyor artık botoks.

Botoks kullanımında ağrının başlangıç noktalarına uygulanmakta ve bir hafta içinde migren ağrılarının tamamen geçtiği görülmekte. Ancak tam sonuç için altı ay süreyle belli aralıklarla botoks uyugulamasını yaptırmak gerekiyor.

Botoksu yaptırırken dikkat etmeniz gereken en öenmli husus, uzman bir doktor tarafından yaptırmanız. Migren için yaptırılan botoks aynı zamanda estetik olarakta fayda sağlayacak. Şakak bölgelerinizdeki kırışıklıklar da yok olacak.

Boston’daki Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi’nden Christine Kim ve ekibi, botokstan sonra ağrıların sıklığının ayda ortalama 6,8 günden 0,7’ye düştüğünü ve düşük dozda botoksun yeterli olabileceğini vurguluyorlar.. “Archives of Dermatology” dergisinde yayımlanan araştırmada bilim adamları, botoksun başın mengene ile sıkıştırılıyor hissi uyandıran ve göz çevresindeki ağrılara daha iyi geldiğine, uygulamanın, başın patlayacakmış gibi hissedildiği migren türünde pek de etkili olmadığına dikkat çekiyor.

Migrensiz günler…
Instagram

Leave A Response

*