Mineral makyaj ve ürünler

mineral-makyajCilt bakımının önemini bilmeyen yoktur sanırım. Makyaj yaparkende doğru ürünün doğru şekilde kullanmanın önemli olduğunuda…

Cildimize zarar vermeyecek ve hatta besleyecek ürünleri seçmek cildin sağlığı ve geç yaşlanması açısından çok önemli. Ucuz diye kullandığınız pek çok ürün cildinizin erken yaşlanmmasına, gözeneklerin tıkanmasına yol açıyor.

bobbibrown2Doğru makyaj malzemesi ise mineral bazlı ürünlerden geçiyor. Cildinizi güzelleştirdiği gibi aynı zamanda bakımını da sağlıyor. Sadce bunlar değil elbet faydaları. Makyajınızın daha doğal görünmesini sağlıyor ve tabakalanmayı engelleyip, pürüzsüz bir görünüm sağlıyor.

Diğer makyaj ürünlerinde bulunan zararlı kimyasalların yerine içeriklerinde mica, titanyum dioksit, zinc oksit gibi en fazla 3-5 madde bulundururlar.

Mineral makyaj ürünleri diğerlerine oranla biraz pahalı. Ama bunun da çözümü var. Online yabancı sitelere girip, kısa bir araştırma ile çok uygun fiyatla ve kargoyla bu ürürnlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca eczanelerden de markasına göre temin edebilirsiniz.

Önereceğimiz ürünlerden ilki FRESHMINERALS.. Formülündeki mineraller ve doğal karışımlar sayesinde her türlü cilt sorununa çözüm sağlıyor ve uzun süre dayanıklılık gösteriyor. İçeriğinde parafen, yağ ve parfüm bulunmuyor. UVA filtreli SPF 20 güneş koruma özelliği bulunuyor ve alerji testinden geçirilmiş olarak sunuluyor.

Bu ürünler neler derseniz; Mineral fondöten ve pudralar, mineral allıklar, kapatıcılar, renkli nemlendiriciler, dudak kalemleri, rujlar, parlatıcılar, göz farları ve maskaralar.. Yani makyaj için gerekli her şey diyebiliriz.

Diğer bir marka ise, Bobbi Brown. Özeli kleSkin Foundation Mineral Makeup SPF 1. Fiyatı 115 lira.

Fonditenden bahsetmişken YoungBlood’Un  Natural Loose Mineral Fondötenini deneyebilirsiniz. Fiyatı 100 lira civarında.

Fiyatları evet pahalı ama cildiniz daha değerli unutmayın hanımlar…Instagram

Leave A Response

*