MODEL… Pembe Mezarlık

Genç ve yeni  soluklar… MODEL… Neden bu ismi seçtiklerini bilmiyoruz ama vokal,2005 yılında Okan Işık (gitar), Aşkın Çolak (davul-perküsyon) ve Can Temiz (bas gitar) tarafından “A due Carmen” adıyla kurulan grup daha sonra 2007 yılında Fatma Turgut (vokal) ve Serkan Gürüzümcü (gitar)’nün katılımıyla son halini aldı. 2008 yılında ise adını MODEL olarak değiştirdi.

Genç grup; 2007 yılı 12. Roxy Müzik Günleri – Özel Ödülü ve Super Sound’07 Yarışması – “Arkadaşınla En İyi Giden Şarkı” kategorisinde birincilik ödülü sahibi. MODEL; 2009 yılında piyasaya çıkardığı “Perili Sirk” adlı E.P. çalışmasının klip parçası “Olmaz” ile dikkat çekti. Grubun, albümde yer verdiği “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş” isimli cover parçalarına Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olan Levent Yüksel eşlik etti.

Albüm ve sahne çalışmalarının yanı sıra şirketler için ürettiği jinglelar ile de tanınan MODEL; 2009 yılında düzenlenen “Marka Konferansı” için 10. Yıl Marşı ve konferans süresince çalınmak üzere 1 adet “jingle” ile 1 adet “intro” besteledi. Ayrıca hem 2009 hem 2010 yılında konferansın müzikal koordinatörlüğünü üstlendi.

Grup 2010 yılında ise, “Sokakta Hayat Var” projesinin yanında pek çok marka için jingle’lara imza atarken, One Love Festivali ile “Oktoberfest”de sahne aldı.

model band pembe mezarlık | izlesene.com

 

Grubun bestelediği “Sokakta Hayat Var” adlı şarkısı, dijital iş ve kültür dergisi “Digital Age” tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Digital Age Awards” töreninde, “En Yaratıcı Müzik/Ses Tasarımı Birincisi” ödülünü kazandı. Şarkılarında, hüznü ve eğlenceyi iç içe yansıtan MODEL‘in müziğinde en karanlık temaların son derece eğlenceli bir şekilde işlenmesine şahit olmak mümkün.

MODEL; birçok şehirde sahne aldıkları konserler ve festivallerin yanı sıra çeşitli mekanlarda da canlı müzik performanslarını sergiledi. En son yayımladığı albümü “Diğer Masallar” Şubat 2011’de müzik marketlerdeki yerini aldı. Sanatçı, bu albümünde “Buzdan Şato” ve “Değmesin Ellerimiz” adlı şarkılarına klip çekti.Instagram

Leave A Response

*