Mor ve Ötesi Konseri.. Bir Derdim Var Videosu

Mor ve Ötesi..

mor ve ötesi – AKUSTİK Özel Konuklarla
24 Şubat 2012, Cuma 20:00
İŞ SANAT Kültür Merkezi
İstanbul / Türkiye

Özellikle İstanbul seyircisi için bir klasik haline gelen AKUSTİK mor ve ötesi konserini, tarihinde ilk defa İş Sanat’a taşımanın heyecanını yaşıyoruz; hem de bu sefer Şebnem Ferah, Aylin Aslım, Esin İris gibi çok özel konuklarımızla!

Bilet Fiyatları: Tam:45 TL | Öğrenci: 40 TL

mor ve otesi bir derdim var | izlesene.com

2003 Mayis’inda mor ve ötesi “Yaz” isimli bir single çikardi. Bu single’da yer alan Sehrazat bestesi ‘Yaz Yaz Yaz’ yaza damgasini vururken, grup 17 kenti kapsayan bir turne gerçeklestirdi. Sonbaharla birlikte dördüncü albüm çalismalarina hiz veren mor ve ötesi, bir yandan da Çagan Irmak’in “Mustafa Hakkinda Hersey” filminin müziklerini hazirladi.

Ocak 2004’te “Dünya Yalan Söylüyor” için Tarkan Gözübüyük prodüktörlügünde stüdyoya girildi ve albüm 30 Nisan Cuma günü yayimlandi. Ilk single ‘Cambaz’ radyo ve televizyonlarda büyük ses getirirken, bugüne kadar Türk rock sahnesinde emsali gorülmemis bir basarinin habercisi oluyordu. Fikret Kizilok’un ‘Sevda Çicegi’ adli sarkisina grubun getirdigi yorum albümün basarisini perçinlerken, “Mustafa Hakkinda Hersey” filminde de yer alan, albümün üçüncü single’i ‘Bir Derdim Var’, Antalya Altin Portakal Film Festivali’nde “En Iyi Film Sarkisi” seçilerek Altin Portakal ödülünü aldi ve hem dinleyiciler hem de müzik otoriteleri tarafindan yilin sarkisi olarak degerlendirildi.

Bu basariyi, oldukça yogun ve kapsamli bir konser ve turne trafigiyle destekleyen grup, müzigini yurt çapinda büyük kitlelerle paylasma sansi buldu. Bu konserler arasinda Bostanci Gösteri Merkezi ve Harbiye Açikhava Tiyatrosu performanslari, istisnai isitsel/görsel yapilari ve yüksek seyirci katilimiyla öne çikti.Instagram

Leave A Response

*