Mutfağınızda kolaylık

puf-noktalariiMutfağınızda sizin işinizi kolaylaştıracak bazı bilgiler..

– Karnıbaharı seviyorsunuz ama kötü koktuğu için pişirmek istemiyorsanız; haşlama suyuna koyacağınız süt bu kokuyu tamamen alacaktır. Bir kaşıkta sirke ilave edebilirsiniz.

– Haşladığınız yumurtanın çatlamaması için, kaynama kabına bira tuz ve bir çay kaşığı koymanız yeterli olacktır.

-Sosisleriniz fırına koyduğunuzda patlıyorsa, önlemenin çok basit yolu var : Koymadan önce, soğuk süte yatırın.

– Domatesi soymak çok nu zor geliyor ? O zaman sıcak suya tutun ve sonrada bıçağınızla soyacağınız yönün tam zıttı yöne sürtün.

-Yumurta lekesini çıkarmakta güçlük mü çekiyorsunuz ? Önce soğuk suda 5-10 dakika bekletin, sonra ılık ve sabunlu su ile yıkayın.

-Satın aldığınız salçalar çabuk bozuluyor diye şikayetçiyseniz; geniş bir kapta tuzladıktan sonra kavanoza yerleştirin ve üzerine tuz serpin.

– Üzüm reçeli ya da kompostosu yapacaksınız ama çöplerini ayıklamak zahmetli diyorsanız, üzümleri bir avuç una atın, süzgeçten geçirin. Çöpleri ayıklanacaktır.

– Kireçlenen demliklerinizi sirke ile doldurun ve sabaha kadar beklettikten sonra 190 dakika kaynatın. Kireçten eser kalmayacaktır.

– Pişireceğiniz tanuğun yumuşak ve daha güzel kokmasını istiyorsanız, pişirmeden önce limonla ovun, sonrada üzerine rendelenmiş limon kabuğu koyun. Farklı ve çok lezetli bir yemek alacaktır.

– Cildinizi her gece yatarken gülsuyu ile temizlerseniz, gözenekler açılacak ve cildiniz hava alacaktır.Instagram

Leave A Response

*