Ofiste Kimlerle İyi Geçinmeli

YONETICI_ASISTANIAmiriniz, şefiniz veya müdürünüzün sizin için ofisteki “TEK” ve en önemli kişi olduğunu düşünüyorsanız, AMAN DİKKAT.. Yanılabilirsiniz..

Zira, aşağıdaki kişiler de sizin için hayatı kolaylaştırabilir veya zorlaştırabilirler..

Resepsiyonist..

Ofise ne zaman vardığınızı, ne zaman çıktığınız, hatta sizi kimin aradığı gibi hayati unsurları her gün gören (ve çoğunlukla kafaya not eden) kişidir.. Bunlar ofiste bir problem olacağını en önceden bilen, bilgi kaynağı elemanlardır.. ve de iyi bir dedikodu deposu .. Garip bir şekilde ofiste “en çok sır” bilen kişilerdir bu görevdekilerdir.. Onun için bunlarla iyi ilişkilerinizi muhafaza edin, yoksa bir gün en beklenmedik şekilde size pahalıya patlayabilir..

Yönetici Asistanı

Ofisteki en önemli insanlara ulaşmak için yol bu kişiden geçer.. Asistan ofis ve işle ilgili en önemli sırları bilir.. Bu kişiyle iyi geçinmek de her zaman yararınıza olacaktır..

Bilgisayar ve IT Elemanı

Bu kişi ofistdeki en iyi dostunuz veya en büyük kabusunuz olabilir..

Bunlar genellikle sakin ve zararmış gibi dururlar ama sakın onları hafife almayın..
Çünkü bunlarla en ufak olumsuzluk yaşamanız durumunda bile sizin için büyük sıkıntılar ortaya çıkabilir.. Zira ofisde eliniz ayağınız olan bilgisayar bu insanlardan sorulur genellikle..

Bir sıkışma durumunuzda yardımınıza koşamayabilirler, sizi müşkül durumda bırakmak için.. Ayrıca bunlar çoğunlukla maillerinizi okuyabilirler isterlerse, veya hangi siteleri surf ettiğinizi görebilirler.. Ayrıca CV lerinize filan bile ulaşabilirler.. Aman siz siz olun bu arkadaşlarla aranızı iyi tutun.. Onlara gerekli saygıyı gösterin..

Bordro Asistanı (Maaş Ödemelerine bakan kişi)

Şu kuralı unutmayın: Maaş işlerinizle ilgilenen kişiyi asla kızdırmayın.. Çok kolaylıklar getirecektir size..
Masasında masum görünüşüyle oturan iş arakadaşınız ne kadar önemli bir yerde olduğunun farkındadır hiç şüphesiz.. Musluğun başı..

Bu kişiler genellikle kimin kovulacağını veya işe alınacağını ilk bilendirler..
Klavyedeki bir parmak hareketleriyle gün gelir çok şey değişiverir bir anda.. Maaşınız geç yatar.. Priminiz aksar vesaire vs. Hafta sonu parasız kalırsınız.. Bu kişi ile de ilişkilerinizi iyi tutun ki böyle “parasal sıkıntıları” baştan bertaraf edin..
Instagram

Leave A Response

*