Orada bir okul var uzakta


Ülkemizde hangi şartlarda eğitim verildiğini bilmediğimiz ve ulaşamadığımız nice okul var.

Uzaktaki o okulların ve öğrencilerin badanadan onarıma, eğitim araç gerecinden bilgisayara, kalemden deftere, önlükten ayakkabıya her türlü yardıma ihtiyacı var.

İşte uzaklardan gelen çağrılardan birkaçı:

“…..Çocuklarımızın Cumhuriyete ve vatanlarına yararlı bireyler olarak yetişmeleri için onları sahiplenip güzel imkanlar sunmamız gerektiğine inanıyoruz. Suça karışmalarını önlemek öncelikle biz eğitimcilerin görevidir. Bizler okulumuzun fiziki şartlarını düzelterek okulu çocuklar için yaşanabilir hale getirmeliyiz. Hayırsever dernek ve vatandaşların yardımıyla bu ülkede çok güzel şeyler başarılıyor. Sizlerden isteğimiz bize de yardım etmeniz. En içten saygılarımla…”

“….Merhaba. Öğrencilerimizin kıyafet, kırtasiye gibi ihtiyaçları vardır. Bunun dışında ısınma problemimiz vardır. Soba ile ve tezek yakarak ısınmaya çalışıyoruz ancak camlarımız ve kapılarımız sağlam olmadığı için sınıflar tam olarak ısınmamakta. Camlarda büyük açıklar bulunmakta. Sizlerden bunların onarımı için yardım talep etmekteyiz. Şimdiden teşekkürler…”

“…Merhaba, Ben Hatay ili …köyü ilköğretim okulu müdürüyüm. Hayalleri olmayan çocukların diyarı burası. Onlara dünyayı tanıtacak bir çocuk sevdalısına ihtiyacımız var bizim. Bizim çevremiz çok yetersiz ama inanıyorum ki sizin bir telefonunuz yetecektir. Bu konuda en kısa zamanda bir cevap verebilirseniz çok sevinirim…”

“…Doğu bölgesinin kış şartları ağır geçiyor. Öğrencilerin kışın giyecekleri montu bile yok. Çantaları olmadığından kırtasiye malzemeleri tez zamanda kayboluyor: Yardıma çok ihtiyacımız var. Saygılarımla…”

Çocuklarımızın daha iyi koşullarda büyümesi, daha nitelikli eğitim alabilmesi için bir şeyler yapmak hepimizin elinde…

Yeni eğitim döneminde, önümüzdeki bayramda, yılbaşında, kişi, grup ya da kurum olarak bağışlarınızı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği aracılığıyla okullarımıza, çocuklarımıza ulaştırabiliriz.

Okullardan yükselen sevinç sözcüklerini hep birlikte duymaya ve gülümseyen yüzleri görmeye ne dersiniz?

Proje hakkında detaylı bilgi için:

ÇYDD Genel Merkez – Tanıtım ve İletişim Birimi

0212 – 252 44 33 / dahili 4

www.oradabirokulvar.org

oradabirokulvar@cydd.org.trInstagram

Leave A Response

*