Örgülü saç modası


Yazın sıcağında uzun saçlar sorun yaratır. Boyun kısmı terler. Saçlarınızı kestirmeyi göze alamıyorsanız, bu sezonun modası saç örgülerini denemelisiniz. Hem kolay yapılıyor, hem çok hoş duruyor.. Evde kolayca saç şekillendirmek istiyorsanız nasıl uygulamanız gerektiğine bir göz atın.


Yumuşak yapılı ürünler saçtaki ekstra parlaklığı alıyor. Önce bu tarz ürünlerden birini sıkın, ardından seçeceğiniz modele göre saçı ikiye ayırın. Bir taraftaki saçları üçer santimlik tutamlara ayırın ve tepeden örmeye başlayın. Örmek için elinize aldığınız saç tutamını tekrar ikiye ayırın. Dışardan 1–2 santimlik bölümü alarak sol tarafa geçirin ve saçın sağ tarafındaki tutamla kaynaştırın. Sağdan sola bu işlemi tekrarlayın. Böylece yukarıdan aşağıya balıksırtı oluşmaya başlar. Bu örgü tarzını saçın diğer tutamları için de yapmayı unutmayın.

Saçın en ucunda iki- üç santimlik bir alanı örmeyin. Ve oradaki saçı ince bir toka veya lastikle tutturun. Örgünün dış taraflarındaki saçları dağınık bir görüntü için çok zorlamadan çıkarın. Ve üzerine saç spreyi sıkın.

Normal örgü denemek istiyorsanız, saçınıza önce bir köpük sıkın. Saçlarınızı öne doğru eğerek fön makinesiyle kurutun. Saçınıza hacim kazandıracaktır bu işlem. Daha sonra ister sadece ön tarafınızdan saçınızı ikiye ayırarak ayrı ayrı örün ve arkada gevşek bir şekilde birleştirin.

İsterseniz nıormal örgü yapın.  Ya da saçalarınızı  arkadan at kuyruğu yaptıktan sonra, yandan örerek bir omuzunuza örgüyü düşürün. Seçim size kalmış. Kullanışlı ve bir o kadar da göz alıcı bir rahatlıkInstagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

*