Otantik Giysinin Adresi.. Bodrum Antik

Bodrum Antik, İzmir Karşıyaka’da ara sokaklarda çok hoş dükkan. Oralarda dolaşıurken mutlaka gözünüze çarpıyor ve görünüşü ilesizi içeriye davet ediyor

Otantik giysiler, takılar, pek çeşit aksesuar ve süs eşyalarıyla birlikte buluyorsunuz birden kendini

Bodrum Antik’in sahibesi hanfendi güler yüzü ile sizi bu sıcak atmosferde karşılıyor

Farklı giyinmeyi sevenler, mağazalardaki o birbirinin benzeri giysilerden bıkan İzmirli hanımlar ya dayolu Karşıyaka’ya düşenler mutlaka bu şirin yeri ziyaret edin. Zevkinize uygun bir parçayı mutlaka orada bulabileceksiniz

Şimdi Bodrum Antik’i bir de kendi anlatımlarıyla okuyalım.

“Dükkanımıza gelen tüm dostların öncelikle kafalarına takılan bir sorunun cevabıyla kendimizi tanıtmaya başlamak istiyorum: Neden Bodrum Antik? Yani, Karşıyaka’da değil miyiz? Nedeni basit, 10 yılı aşkın bir süredir Karşıyaka’da olmamıza ve bu formatta çarşıda şu ana dek tek dükkan olmamıza rağmen, işyerinin sahibesi bu işe Bodrum’da başlamış ve buraya gelince de ismi değiştirme gereği duymamış.

Karşıyaka Çarşı’sında; M.Kemalpaşa Camii arkasındayız. Sokağımızı seviyorum, tüm dostlar gibi! Dükkandan içeri girince öncelikle mis gibi bir tütsü kokusu sarar sizi; aynı zamanda otantik giysilerin biraz keten, biraz doğal boya karışık, kendine özgü gizemli kokusu; inceden inceye… Uzun bir dükkandır bizimkisi; etrafınızda tamamen kendine özgü bir tarz; Nepal ve Hint stili otantik giyim, rengarenk patcwork elbiseler, anvelop etekler, balıkçı pantolonlar, ayrıca son dönemde çalıştığımız İstanbul firmalarının eserleri; kaftandan esinlenerek yapılmış elbiseler, şalvarlar, tulumlar… Sırf içine girip bakmak bile insanı mutlu eder!

Sadece bu kadar mı? Olur mu! Şapkalar, bere, atkı, şal ve eldivenler-ki hepsi birbirinden özgündür- orijinal el yapımı çantalar, gömlekler, abiyeler, ayrıca dış giyim; kabanlar, ceketler, paltolar, yağmurluklar, Japon ipek gömlekler, hediyelik eşyalar; pipolar, deri kaplı defterler, cep kanyak şişeleri, sonsuzluk aynaları, tuz kristalinden mumluklar, ahşap ve deri masklar, ahşap hayvan figürleri, örtüler,rengarenk ve türlü şekilde takılar… Görüp, dokunup, koklayıp, giyip çıkarıp, elinize alıp, bakıp…tüm duyularınızı ve duygularınızı kanatlandırıp; sonrasında karşıdaki camiinin altındaki çaycıda bir de kahve içtiniz mi, mutlu olursunuz. İnanın.”

Bodrum Antik’ten seçmelerInstagram

Leave A Response

*