Partnerinizi elinizden kaçırmamak için 10 özel taktik

KADIN-ERKEK-ILISKIGünümüzde bırakın normal flört ilişkilerini, evlilikler bile oldukça kısa süreli olabiliyor maalesef.. Tabii ki hiçbir kadın istemez sevdiği beğendiği adam tarafından terkedilmeyi veya o kişinin gözünden düşmeyi.. Ama, maalesef sıklıkla bu tip durumlarla karşılaşabiliyor kadınlar günümüzde.. Doğal olarak tersi de geçerli olabiliyor..

Peki bir kadın olarak partnerinizi elinizde tutabilmenin, onun size duyduğu saygı ve sevgiyi koruyabilmenin yolları da belli midir? İşte bu konuda İngiltere’de 100 çift üzerinde yapılan araştırma ilginç sonuçlar ortaya koyuyor..

Bakın ne gibi hatalar aradaki ilişkinin zayıflamasına ve belki de ayrılığa kadar gitmesine neden olabiliyor. Diğer bir deyişle kadınların ilişkilerinde mutlaka dikkat etmeleri ve kaçınmaları gereken davranışlaar nelerdir:

1) Onun, sizin ne yapmasını istediğinizi bilmesi gerektiğini varsaymayın.. Ondan böyle bir şey beklemeyin. Daha net ve anlaşılır olun.. Yani dolambaçlı gidip aklını (ve de duygularını) karıştırmayın.. Hatta hatta yormayın..

2) Annelik yapmaya çalışırken onu boğmayın. Örneğin, grip olmuş erkek arkadaşınız veya eşinize hastalığıyla ilgili şefkat göstermek, iyileşmesi için yardımcı olmak çok rahatlatıcı ve olumlu duygular getirir beraberinde..
Ama, tutup da “Beş yaşında çocuk gibisin.. Kendini korumasını bile bilmiyorsun” gibi yaklaşımlarla birlikte yaparsa kadın bunu işte bu da erkeğin bir adım daha uzaklaşması için ciddi bir neden

3) Kadın asla “Kendini beğenmişlik kompleksi” kusmamalıdır. Belki de farkında olmayabilirsiniz ama kadınlar (tabii ki iş hayatına katılmış sosyal statüye sahip) arasında son zamanlarda erkek olmakla budala veya kalın kafalı olmayı eşleştiren bir trend söz konusu olmakta birçok durumlarda.. Örneğin birlikte olduğunuz bir toplum içinde partnerinizden “Şekerim bu erkek milletini bilirsin işte bizimki de tipik erkek gibi davranmış şeklinde aşağılayıcı bir ifade ile bahsetmek inanın ki normal hiçbir erkeğin hoşuna gitmeyecektir. Aynısı bir kadın olarak size yapılsa mutlaka olumsuz duygular yaşardınız.

4) Sır Paylaşımına önem verin. Erkeklerin duygularını ve düşüncelerini açmadığı şeklinde bir genel düşünce mevcuttur. Fakat diğer taraftan baktığımızda ise bir erkeğin sizle bir şey paylaşması demek bazen aynı bilginin anında kızkardeşiniz, anneniz hatta yakın arkadaşınız tarafından da bilinmesi durumuna yol açabilir. Halbuki, özel paylaşımları yalnızca partnerinizle kendi aranızda muhafaza edebilirseniz, bu ilerisi için de çok sağlam temeller inşa edebilir birlikteliğiniz için

5) Birçok kadın kendi hayatının en önemli ve hatta en özel olduğu ve onun için sahne ışıklarının hep onun üzerinde olması gerektiğine inanabilir.. Ama unutmamalı ki erkeklerin de hayatları birçok türbülansa maruz kalmış olabilir..
Dolayısıyla erkek de kadınıyla kendi meselelerini paylaşırken kadının onu bütün varlığı ve dikkatiyle dinlemesi, onunla tek beyin ve ruh olması yine ilerisi için çok sağlam zeminler oluşturur. Onun için kadının erkeği yargılamadan, hemen fikir bombardımanına tutmadan sabırla dinleyebilmesi çok önemlidir.

6) Planlar yaparken mutlaka erkeğin de fikrini almalıdır. Düşünsenize; erkek yorgun argın eve geliyor hafta sonunda.. Bir an önce kendini kanapeye atıp haftanın yorgunluğunu çıkaracak TV karşısında.. Kadın kapıyı açınca bir de bakıyor ki erkek, hafta sonu için planlar yapılmış bile; Hemen oraya buraya gidiliyor.. Şu bu ziyaret ediliyor.. İşte bu da kelimenin tam anlamıyla hani deriz ya “Adam yerine konmamanın Türkçesi” oluyor.. Kadın katiyetle partnerinin de fikrini almalı ve hatta eğer erkek bir sıkıntı veya ihtiyaç içindeyse, kendi planlarıyla uyuşmasa bile bunu anlayışla karşılamaya hazır olmalıdır.

7) Kadınlar geleceği kurgulamaktan çok keyif alırlar genellikle.. Harikulade, romantik vs olabilirler.. Fakat bu rahatsız edici bir boyuta da ulaşabilir zaman zaman.. Örneğin, bir yıldönümü yemeği yerken, durup duruken bundan 20 yıl sonra yenilecek yemekten bahsetmenin pek fazla faydası olmasa gerektir. Yeni alınan bir kanepe varsa onun keyfini çıkarmak varken, bütün konsantrasyonu “daha başka neler almalı” üzerine yapmanın da faydadan çok zararı olabilir. Yani özetle, o an yaşanacak güzel şeyler varsa, geleceğe dönük kurgulara enerji harcamak yerine o anı hissetmek ve keyfini çıkarmak en güzeli olacaktır.

8) Erkeklerin yaptığı yapmaktan hoşlandığı temel nezaket davranışlarını hor görmemelidir. Evet erkekler kendilerini belki sözlü olarak çok iyi ifade edemeyebilirler ama diğer taraftan “önden kapıyı açmak, sandalyeyi tutmak, arabanızın yağını değiştirmek veya siz işten dönerken uyumadan geç saate kadar sizi beklemek” gib, sözlü olmayan ama sizi düşündüklerini sevdiklerini belirten hareketler yapabilirler.. Bunların hakkını mutlaka verin ve görmezlikten gelmeyin

9) Kadınlar erkeklerin arkadaşlarını genellikle pek önemsemezler.. Fakat kendi arkadaşları çok önemlidir. Bu da ciddi bir hatadır. Çünkü erkeğin gelişiminde ve rahatlamasında arkadaşlarının da çok büyük payı olacaktır. Üstelik unutmayalım ki bizler hayat boyu öğrenmeye devam ederiz.

ve 10 … Onu da siz bulun bakalım; Partneriniz başka ne gibi davranış biçimlerinden hoşnut olmuyor…

Ama iyi haber şu ki, bunları önemsediğiniz takdirde ilişkinizi büyük ölçüde garanti altına almış olacaksınız – Tabii ki ansızın patlayan aşk ilişkileri için bir garanti yok.. Aşkın önünde kim ve ne durabilir ki?

TÜFEKÇİInstagram

Leave A Response

*