Pet Şişeleri Çöpe Atmayın Değerlendirin

 

Doğayı kendi ellerimizle nasıl krletip, günden güne yok ediyoruz, farkında mısınız? Oysa pek çok konuda doğa ile dost olabilir, geri dönüşümden yaralanma yollarını bulup, attığınız pek  şeyi hayata kazandırabilirsiniz.

Marketlerde , pazarda asla naylon poşet kullanmayın. Onun yerine bez torbalar bulundurun yanınızda ya da kese kağıtlrı. Herkes bu bilinçte olsa neler yapılamaz ki? Mesela içtiğimiz kolanın, suyun plastik şişesini ne yapıyorsunuz? Atıyorsunuz değil mi?  Milyonlarca insanın yaptığı gibi. Oysa onları hayatınızda kullanılabilir hale getirmek mümkün. Nasıl mı?

Pet şişelrden avizeden tutun sandalyeye kadar, çöp kutusundan süpürgeye kadar herşey yaparak geri dönüştürebilirsiniz. Sadece bunlarlada sınırlı değil, kolunuza bileklik, boynunuza kolye de yapabilirsiniz. İşte fotograflar.. Siz de mutlaka bunlardan birini severek yapabilirsiniz. Haydi durmayın. Boş vaktinizde hem stres atın, hem kendi emeğinizle ürettiğiniz bir eşyanız olsun ve doğayı kurtarmak , kirletmemek adına bir şey yapmış olun.

 

 

 

 

 Instagram

Leave A Response

*