Plastik mutfak eşyaları üzerine

UCSAN

BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLA

Bu yazımızda çoğumuzun evlerimizde kullandığımız PLASTİK Mutfak Eşyaları üzerine paylaşımda bulunalım diye düşündük… Zira, konu tabii ki HİJYEN ve SAĞLIK açısından oldukça önemli..

Bundan yıllarca evvel plastik ürünler sektörü/sanayii ülkemizde henüz çok gelişmemişken sofralarımızda plastik bazlı ürünlerin kullanımı pek tavsiye edilmezdi. Ama bugün gerçekten de Avrupa hatta Dünya standartlarında üretim yapan firmalarımız mevcut ve bunlar tüketicinin lehine olmak üzere her türlü ulusal ve uluslararası sertfikalara sahip.. Hatta, bazı üreticiler dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapıyorlar düzenli olarak…

İşte  bunlaardan birisi de ÜÇSAN Plastik Anonim Şirketi. Firmanın ÜÇSAN markalı ürünlerini bütün büyük marketlerde görebiliyorsunuz zaten. Firmanın kurucularından Halil Kerestecioğlu Bey’ile yaptığımız söyleşide şu önemli noktaları not edebiliyoruz:

“Üçsan Plastik 1973 yılında plastik kalıp üretimi amacıyla kuruldu. Sonraki yıllarda hedefbüyüterek, kalıp üretiminin yanı sıra, mutfak eşyası ve plastik çiçek saksısı üretimine de başladık.  Daha önce ve yıllarca İkitelli bölgesinde üretim yaparken kısa bir süre önce İstanbul Silivri’ de 11.000 m2 kapalı alana sahip tesislerimize taşındık. Deneyimli kalifiye personelimizle kalıp üretiminden ambalajına kadar tüm üretimi kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Gayemiz müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda en iyiyi, en ekonomik fiyatla ve en kısa sürede müşteriye sunmak.

Firmamız, dünya standartı olarak kabul edilen ISO 9001-2000 Kalite Güvence Belgesi ile, ISO 22000 Gıda Güvenliği Belgesi’ne sahiptir. Ürünlerimiz Tarim ve Köy İşleri Bakanlığı’ nın 19.07.2000 tarih ve 34-01225-0000-9 sayılı izni ile üretilmekte olup, sağlığa zararlı hiçbir madde içermemektedir.  Yurt içinde geniş müşteri portföyüne sahibiz ve yurt dışında ise Orta Asya’ dan Afrika’ ya Avrupa’ dan Güney Amerika’ ya kadar olan çok geniş bir bölgeye (5 kıta) düzenli ihracat yapmaktayız.”

UCSAN-FABRIKA

ÜÇSAN ÜRETİM TESİSLERİ – SİLİVRİ

Evet, eğer MUTFAĞINIZDA plastikten mamul ürünler kullanacaksanız ÜÇSAN MARKASINI titizlikle arayınız. Zira bu firmanın ürünleri tüm gıda ile ilgili  (yani hijyen vs) sertifikalara sahip olduğundan çocuklarınız ve tüm aileniz için güvenle kullanabilirsiniz. Diğer bir deyişle 3-5 krş daha ucuz diye “hangi plastikten (ki ikinci kalite olabilir) yapıldığı belli olmayan sağlıksız ürünleri almayın….

FİRMANIN WEB SAYFASINDA ürünleri görebilirsiniz.

EditörInstagram

Leave A Response

*