Radyosyonu önleyen doğal klimalı ürünler

ORKA Group, 2011-2012 kış koleksiyonunda kırışmayan, yürüdükçe parfüm sıkan takım elbise gibi inovatif ürünlerini görücüye çıkarmaya hazırlanırken bir ilki gerçekleştirerek cep telefonunun yaydığı elektromanyetik radyasyonu önleyen ceketini de piyasa sunacak. Grubun bir diğer ilgi çekici ürünü ise hem çanta hem de trençkot olarak kullanılan yağmurluk.

radyasyona-karsi-elbiseORKA Group ceketleri radyasyon savar yaptı, çantadan trençkot çıkardı. Damat, Tween, ADV markalarının sahibi Orka Group, üründe inovasyon dönemini başlatarak, 2011-2012 kış koleksiyonunda yer alacak kırışmayan takım elbise, anti-stres tişört, parfüm kokan takım elbise, kiloları göstermeyen ceket, çanta gibi taşınan ama açıldığında trençkota dönüşen, cep telefonunun yaydığı elektromanyetik radyasyondan koruyan ürünlerinin bulunduğu ‘inovatif koleksiyonunu’ tanıttı.

Yüzde 20-30 pahalı
İnovatif ürünlerin fiyatlarının mağazalarında satılan ürünlerden yüzde 20-30 daha pahalı olduğunu ama bunun da üretim maliyetlerinin yüksekliğinden kaynaklandığını söyleyen Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, ”İnovatif ürünlerin ciromuzdaki payı 2-3 yıl içinde yüzde 30’a yükselecek. Şu anda bile bazı ürünlerde yok satıyoruz. Leke tutmayan beyaz gömleğimiz büyük talep görüyor. Mecburen bu ürüne özel bir stok takip sistemi geliştirmek zorunda kaldık. İnovatif ürünler için önümüzdeki günlerde mağazalarımızda özel alanlar da yaratacağız” dedi.

Doğal klimalı
Orka Group’un Türkiye’de sektöründe en fazla patent alan marka olduğuna dikkat çeken Orakçıoğlu, şunları söyledi: “Biz inovatif ürünlere geleceğin projesi olarak bakıyoruz. Yeni koleksiyonlarımızda satışa sunacağımız ürünlerin bir kısmının teknolojisi sadece bizim tarafımızdan koleksiyonlara uygulanıyor. Örneğin bakır teli iplik olarak kullanarak oluşturulan elektromanyetik radyasyon savar ve içeriğinde ısıyı dengede tutan doğal klima özelliği olan ceket ilk bizim koleksiyonumuza giriyor.”
Trençkot mu çantadan, çanta mı trençkottan?

 Instagram

Leave A Response

*