Rojin’in sesine kulak verin


Önceki aylarda Rojin’le ilgili haber yapmıştık sitemizde “EPİDERMOLİZİS BULLOZA” hastalığına yakalan minik Rojin için. Ve yardım ellerinizi uzatmanızı istemiştik. Ama şu ana kadar duyarlı bir kaç vatandaşın dışında yardım elini uzatan çıkmadı. Şimdi ise bu ailenin daha fazla yardıma ihtiyacı var. Evleri yandı ve abilerine sığındılar. Kullanacak tek bir eşyaları, sığınacak evleri kalmadı. Lütfen

http://www.facebook.com/group.php?gid=277160642296&ref=ts

FACE BOOK’ta bu sayfaya girin ve hesap numarasına yardım da bulunun.

Umarız devlet bu işe el koyar ve bu minik kız ve ailesini bir an önce barınabilecekleri bir yer ve eşya temin eder.

Diyarbakır’da Karateke ailesinin oturduğu evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında can kaybı yaşanmazken, evde büyük oranda maddi hasar meydana geldi. İtfaiyenin erken müdahale etmesi bir faciayı önledi.Diyarbakır’ın Merkez Kayapınar İlçesi’ne bağlı Gaziler Mahallesi’nde ikamet eden Karateke ailesinin doğuştan “Epidermolizis Bülloza” hastası olan 5 yaşındaki çocukları Rojin’inin sağlığı nedeniyle taşındıkları Yıldız Sitesi’nin 1. katındaki evlerinde sabahın erken saatlerinde bilinmeyen bir nedenden yangın çıktı. Yangın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangında can kaybı yaşanmazken, evde büyük oranda maddi hasar meydana geldi. İtfaiye ekiplerinin yangına 3 dakika erken müdahale etmesi aileyi büyük bir faciadan kurtardı. 3 dakika gecikmesi durumunda evde doğal gaz patlamasının meydana gelebileceği ihtimali olduğu öğrenildi.

Aynur Karateke, doğuştan derisi soyulmaya başlayan 5 yaşındaki kızı Rojinin doktorlarının önerisi üzerine daha iyi olan bu eve bir yıl önce geçtiklerini belirterek, evlerinin halen 64 bin borcunun olduğunu kaydetti. Evlerinde her şeyin yandığını söyleyen Karateke, giyecek elbiselerinin olmadığını ve yardım severlerden yardım beklediklerini belirtti. Rojin’in, doğuştan itibaren derisi soyulmaya başlayan ve her gün ereyine “Epidermolizis Bülloza” hastası 5 yaşındaki kızı Rojin çare bulamamanın üzüntüsünü yaşayan Karateke ailesi en son doktorların önerisi üzerine Rojiiin daha sağlıklı bir mekanda yaşaması için Gaziler Mahallesi’nde ev satın almışlardı.

TİNInstagram

Leave A Response

*