Rüya Nedir ve Nasıl Rüya Görürüz


Uyku hislerin uyuşmasından doğan bir dinlenme durumu. Bazı fizyolistlere göre ise; rüya uyku sırasında sinir merkezlerinin tembelliğinden ortaya çıkan zehirlenmenin bir neticesi. Bu ve benzeri görüşmeler sürekli tartışılmış ve tartışılmaktadır. Uyku sırasında duygularımızı, düşüncelerimizi kontrol edemediğimizden ötürü rüya görürüz. Bazen de rüya gün içindeki sıkıntıların ya da sevinçlerin, huzurun ya da huzursuzluğun uyku durumunda ortaya çıkmasıdır.

Çok fazla rüya gören insanları dinleyecek olursanız, sabahları uynadıklarında yorgun kalktıklarını söyleceklerdir. Çünkü uykku sırasında, bedeniniz çalışmasa dahi beyniniz çalışmakta. Bu da farklı bir öngörü. Doğru olan nedir tam olarak şu ana kadar çözümlenenmemiştir.

Uykudan kalkan kişi rüyasında gördüğünü o an hatırlarsa kendine göre yorumlar yapar, güzel bir şey gördüyşe, iyiye, kötü bir şey gördüyse kötüye yorar. Bu ne kadar doğrudur? Çünkü her görülen rüya iyiyse, iyiye, kötüyse kötüye çıkacak anlamına gelmez. Öyle kötü rüyalar vardır ki, onu görenler için bolluk, mutluluk ifade eder. Öyle rüyalar vardır ki, çok güzeldir ama kötülüğe, kötü durumlara çıkar.

Bu yazı dizisinde her yazımızda sizlere hangi rüyanın ne anlama geldiğini yazacağız. Yorunmasını istediğiniz rüyalar için yorum bölümünü kullanıp, yazabilirsiniz

Ayrıca FACEBOOK SAYFAMIZA üye oloabilir ve yorumlanmasını istediğiniz rüyaları bize yazabilirsiniz
http://www.facebook.com/pages/Ruya-Tabirleri/139078482820100?v=wallInstagram

5 Comments on this article. Feel free to join this conversation.

 1. Gelincik , 11:38 -

  Rüyamda hiç beklemediğim birşey buldum.
  Şu anda bazı sıkıntılarım var.. Acaba hayra mı alamet
  Yorumunuzu istiyorum..

 2. Ruyatabirleri , 11:45 -

  Rüyada birşey bulduğunuzu görmek, hiç ümit etmediğiniz birinden bir hediye alacağınıza; değerli bir ziynet eşyası bulmak ise yeni bir dost kazanacağınıza veya yeni bir işte başarılı oalcağınıza; eğer bulduğunuz şey bir cüzdansa ve içinde para varsa büyük kazançlar elde edeceğinize; içi boşsa isteklerinizi uzun bir süre gerçekleştiremeyeceğinize işarettir.

  Kaybolan bir hayvanınızı bulmak evliliğe, evliyseniz de çocuk sahibi olacağınıza işarettir

  Yolda yürürken para bulmak birisine bir yardımda bulunup karşılığını alacağınıza işarettir

 3. Özbudak , 16:23 -

  Merhaba, şöyle bir baktım sitenize çok güzel ama rüya tabirlerinin sayısı az. Sanırım yeni başladı. Başarılar diliyorum

  Rüyada kırık ayna gördüm acaba neye çıkar? Yorumlarınızı bekliyorum. saygılar

 4. Ruyatabirleri , 16:27 -

  Merhaba. Başarı dilekleriniz için teşekkür ederiz.

  Rüyada bir çok yanlış anlam verdiğinizden dolayı dostlarınızla ve yakın çevrenizdeki kişilerle olan ilişkilerinizi bozuyorsunuz. Kırık bir yanaya baktığını görmek, üzüntüye ve kötü bir habere delalettir.

 5. Ruyatabirleri , 16:28 -

  Merhaba. Başarı dilekleriniz için teşekkür ederiz.

  Herşeye bir çok yanlış anlam verdiğinizden dolayı dostlarınızla ve yakın çevrenizdeki kişilerle olan ilişkilerinizi bozuyorsunuz. Kırık bir yanaya baktığını görmek, üzüntüye ve kötü bir habere delalettir.

Leave A Response

*