Saç dökülmesine karşı önlem alın

Saç dökülmesi pek çok insanın insanın sorunudur. Yanlış beslenme, yanlış şampuan kullanımı, stres gibi pek çokl nedenlerden dolayı saçlarda dökülme yaşanır.

Saç dökülmesini önlemek için köke müdahale etmek gerektiğini söyleyen uzmanlar, stresin etkisiyle saç derisinde oluşan mikro-irritasyonu gidermek gerektiğini belirtiyor. La Roche Posay’inki gibi aminexil (saç telinin köke daha güçlü tutunmasını sağlar), arginin (dolaşımı hızlandırır) ve B5 vitamini (saç kökünü besler) içeren bir bakımı deneyebilirsiniz.

Saçın sağlıklı olabilmesi için sağlıklı bir kök yapısı gerekmekte; ancak zamanla kökü çevreleyen dokuların sertleşmesi kökü sıkıştırmakta ve kök tarafından üretilen saçta incelmeye yol açmaktadır. Bu durumda sıkışmış saç folikülü, saç derisine tutunmakta güçlük çeker ve dökülür. Zayıflayan saç kökü ise daha ince saç telleri üretmeye başlar ve saç zamanla seyrelir.

Şampuan seçimi çok önemli. Vitaminlerle zenginleştirilmiş, saçınızı yıpratmayacak, saçınızın türüne göre- yağlı,kuru,normal- seçeceğiniz şampuanla yıkayın.

Buna rağmen dökülmeler kesilmiyorsa, serum kullanın. Bioblas’ın Complex C26 içeren, bitkisel özlere sahip serumunu deneyebilirsiniz.

Stresten uzak durun. Egzersiz yapın, açık havada yürüyüşler yapın, klasik müzik dinleyin. Kalabalık ve gürültülü ortamlardan uzak durun. En önemlisi de beslenmenize dikkat edin.  Demir takviyeli vitaminler kullanın.

Babe saç dükülmesini önleyici şampuan  Fiyatı :31 TL
Herbal Glo Thinning Hair Shampoo Fiyatı 49 TL
Vichy Dercos Energising  Fiyatı 31 TL
Bioxcin Şampuan 300ml Fiyatı 25TL
Loreal Serie Expert Saç Dökülmesine Karşı Besleyici Bakım 10×6 ml [aminexil]  Fiyatı 75 TLInstagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

*