Saç dökülmesinin nedenleri ve çözümleri


Çoğu kadının ve erkeğin sorunudur saç dökülmesi… Çeşitli yöntemlere başvurulur, çareler aranır.  Saç dökülmesinin nedenleri arasında hormonal ve genetik sebepler gelir. Tabi sadece bu nedenlerden dökülme olmaz. Bunun yanısıra ilaç tedavisi, aşırı yağlanma, kepek, dengesiz beslenme, yanlış ürünlerin kullanımı, stres, saçlara çok sık boya, perma vs. işlemlerin yaptırılması da saç dökülmesinin sebepleri arasındadır.

Peki boya, röfle, perma gibi işlemler sonucu zara gören saçları onarmak, zararlarını azaltmak mümkün mü? Evet elbette mümkün. Bu işlemler yapılırken doğru ve saçınıza uygun ürünün kullanılması, işlemleri yaptırmadan önce, ve yaptırdıktan sonra saçı koruma ürünleri ile koruyarak zararı en aza indirebilirsiniz.

Bir de saçı sık yıkamanın saça zarar verdiği düşünülür. Kısmi olarak doğrudur ancak bu saç tipinize göre değişiklik gösterir. Yani saçınız çok yağlıysa hergün yıkalayabirsiniz, ama kuru bir saça sahipseniz, hergün yıkamak saçınızın daha fazla kurumasına ve cansızlaşmasına neden olacaktır.

Saçlarınız çok kuruysa ve kimyasal işlemlerden geçmişse size önerimiz SYSTEM 911  Acil Servis’i öenereceğiz. Yine System Design’ın saçı kökünden ucuna kadar yapılandıran ürünler.

Yine saçınızın canlılık kazanması ve parlaklığı için evde uygulayabileceğiniz bir yöntemde; sirke.. Elma sirkesi ile adaçayını karıştırarak saçlarınızı durulayın, parlaklığı geri gelecektir.

Saçlarınız çok dökülüyorsa; haftada bir defa çörek otu, 2-3 ezilmiş sarımsak ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp, kavurup, ılık halde saçınıza sürün ve yarım saat bekletip, temizlenene kadar yıkayınInstagram

Leave A Response

*