Saç Renginize Göre Stilinizi Belirleyin

Stilinizi yaratmaya karar verirken saçlarınızın rengini gözönünde bulundurun. Koyu ya da açık renk saçlara göre verecğimiz stil tüyolarını uyguarsanız, zararlı çıkmaz, aksine stilinizi de tam oturtmuş olursunuz.

Kahverengi saçlar: Saçlarınızın rengi kahverengi ise, naturel renkler ve toprak tonları tercih edin. Bunların yanısıra, mavi, mor, turuncu ve kırmızı rngi kahverengi saçlarınızla sizi çekici kılacaktır. Makyaj yaparken ise; kahvenin tüm tonları, koyu yeşil ve metalik rnkli farları tercih edin.

Sarı saçlar: Saçlarınız sarı ise; Giyimde pastel tonları seçin. Krem rengi de sizi oldukça çekici kılacaktır. Makyajda ise; pembe tonları yüzünüzü aydınlatacak ve ışıltı katacaktır. Göz makyajında fazla abartıya kaçmadan bakır ve bronz tonları tercih edin.

Kızıl Saçlara: Saçlarınız kızlla oldukça çekici değil mi? Bu çekiciliği karamel ve kızıl tonlarda kıyafetlerle tamamlayabilirsiniz. Desensiz giysileri seçin. Ayrıca kiremit ve mürdüm de saçlarınıza daha bir uyum sağlayacaktır. Makyaj yaparken çok fazla abartıya gerek yok. Saçlarınızın rengi zaten oldukça dikkat çekici.

Siyah saçlara: Saçlarınız siyahsa, koyu renk ve özellikle siyahtan uzak durun. Krem ve haki tonlar sizi olduğunuzdan daha çekici kılacaktır.. Makyaj da toprak tonları, siyahla gölgelendirilmiş dumanlı gözleri tercih edin.Instagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

  1. Sevcan , 17:27 -

    Görseller harika. emeğinize sağlık. Bu8 arada ya benim saç rengim? Yeşil:)))?

Leave A Response

*