Saçlar.. Dökülen Saçlar..Şampuan Seçimi

Pek çok kadının ve hatta erkeğin sorunu saç dökülmesi… Mevsimsel bir dökülmenin dışında sürekli bir dökülmeye maruz kalıyorsanız, öncelikle bir uzmana başvurmanız gerekiyor. Yanlış beslenme, stress, genetik durum ya da yanlış şampuan kullanımı ve saçların yanlış yıkanması sonucunda saçlarda dökülmeler oluşuyor.

Bir kadının en dikkat çeken yeri olan saçlar  için bazı şampuan önerileri ve evde yapabileceğiniz bakım önerileri..

Daha önceki yazılarımızda da vermiş olduğumuz evde kolayca yapabileceğiniz bir bakım.

Haftada bir defa çörek otu, 2-3 ezilmiş sarımsak ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp, kavurup, ılık halde saçınıza sürün ve yarım saat bekletip, temizlenene kadar yıkayın.

Nivalis Garlic Şampuanı denediniz mi hiç bilmiyorum. Tamamen doğal sarılmsaklı özlü kokusuz bir şampuan. İlk 4 hafta saçlarınızı hergün bu şampuanla yıkıyorsunuz, 4 haftadan sonra da 2-3 gün aralıklarla yıkamaya devam ediyorsunuz. İnternet üzerinde satışı var mı bilmiyorum ama ben Bostancı’da bulunan ve merkezleri Dudullu olan CEMRE’den aldım. (Tel: 0216 416 51 22) ( Bu arada CEMRE’de bitkisel her türlü ürünü bulabilirsiniz.. Saç bakımından, beslenme ve vücut bakımına kadar)

Önerebileceğim ve hala kullanmakta olduğum diğer bir ürün ise.. Schwarzkopf-hairtherapy şampuan ve saç bakım kremi.. Bu ürünü kullanırken başka bir ürün kullanmayın. Etkisi ise, 1 aydan sonra ortaya çıkıyor.

Bunun dışında saçlarınıza maske uygulayın. Bioderma’nın Nodé S maskesini önerebilirim. Yıkanmış ve havluyla kurulanmış saça uygulanır. 4-5 dakika saçta bekletilip, durulanır. Fiyatı; 50TLInstagram

Leave A Response

*